Öğretmenlere Mayıs müjdesi! Bakan Tekin “Öğretmen atamaları…”

Öğretmenlere Mayıs müjdesi! Bakan Tekin “Öğretmen atamaları…”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmenlerin 9 aydır umutla beklediği öğretmen atamaları ile ilgili son dakika açıklaması yaptı. Tekin, önümüzdeki haftayı işaret ederek Mayıs ayının ilk haftası için beklenen müjdenin geleceğini iletti. Öğretmen atamaları ile ilgili yaşanan işte o son gelişme…

2024 öğretmen atamaları ile ilgili kadro ve kontenjan sayıları ne zaman belli olacak? gelişmeler yakından takip ediliyor. Bu hafta önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ardından Bakan Tekin tarafından yapılan açıklama sürecin yaklaştığını gösteriyordu. Son bir gelişme daha yaşandı. Milli Eğitim Bakanı Tekin, uzun sürenin ardından ilk kez tarih vererek konuştu.

9 aydır atamayla ilgili kontenjan sayısının belli olması için büyük bir umutla bekleyen onlarca öğretmen adayı için kabine toplantısının ardından ilk açıklama yapıldı. O toplantı sonrasında Beştepe'de kamuoyuna seslenen Erdoğan “Öğretmen atamaları fazla uzamayacak. Yakında bir miktar atama yapacağız” demişti.

Bakan Tekin 2024 Öğretmen Atamaları ile İlgili Ne Söyledi?

Gözler Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek haberlere çevrildi. Bakan Tekin “Öğretmen atamaları ile ilgili rakam önümüzdeki hafta netleşecek” dedi. Bu demek oluyor ki; 29 Nisan Pazartesi ile 5 Mayıs Pazar tarihleri arasında öğretmen atamaları ile ilgili konu netliğe kavuşacak.

“2023 yılı KPSS puanı ile öğretmen alımı yapacağız” diyen Bakan Tekin'in söylemlerinden yola çıkarak bu yıl hatırı sayılır bir atama yapılması bekleniyor. Bakan Tekin'in öğretmen atamaları ile ilgili son kez paylaştığı işte o gönderi:

“Öğretmen atama sayılarını Hazine ve Maliye Bakanlığımızla birlikte önümüzdeki hafta içerisinde açıklayacağız.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum