Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “bir miktar atama” yapacağız açıklaması sonrası sosyal medya direnişi başladı! "Bize Güvenin!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “bir miktar atama” yapacağız açıklaması sonrası sosyal medya direnişi başladı! "Bize Güvenin!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son kabine toplantısının ardından 2024 öğretmen atamalarına dair “bir miktar alım yapacağız” açıklamasını ardından sosyal medya karıştı. 9 aydır atama bekleyen öğretmen adaylarının sitemi bir yanda öte yanda verilmiş sözler… Henüz Mart ayında Bakan Tekin'in yaptığı açıklama tek tek yeniden ele alındı. Sosyal medyada topyekün atama seferberliği başladı. İşte 2024 öğretmen ataması ile ilgili yapılan paylaşımlar…

9 ayın emeğini almak için dört gözle Bakanlık tarafından yapılacak açıklamayı bekleyen öğretmen adayları büyük bir hüsrana uğradı. Önce Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından Beştepe'den halka seslendi. Öğretmen atamaları ile ilgili sürecin henüz netleşmediğini söyleyerek topu Bakan Tekin'e attı. Bakan Tekin ise sosyal medya hesabından “Kabine toplantımızı tamamladık. Alınan kararların milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi ve gazetecilere verdiği röportaj sırasında atama konusuyla ilgili “Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan gelecek yanıtı beklediğini” söyledi.

Nisan ayının son haftasına giriş yapacağımız bugünlerde atama takvimi ile ilgili henüz net bir paylaşım yapılmadı. Kontenjan ve branş dağılımı noktasında net bir karara varabilmek için resmi bir açıklama yapılması bekleniyor. Bu süreçte en çok sosyal medya paylaşımları dikkat çekiyor. Bundan tam 1 yıl önce 2023 yılı 45.000 öğretmen ataması yapılacağı sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yapmıştı. O paylaşımda “45.000 öğretmenimizin atamasını yapıyoruz” demişti.

cumhurbaskani-erdoganin-bir-miktar-atama-yapacagiz-aciklamasi-sonrasi-sosyal-medya-direnisi-basladi-bize-guvenin.png

“Bize Güvenin Sizi Mağdur Etmeyeceğiz”

Bir de konuya Bakan Tekin cephesinden bakalım. Çok geçmedi henüz Mart ayındayken Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin atama konusuyla ilgili bir açıklama yaptı: “Her dönem olduğu gibi bu dönemde atama yapacağız. Ortalarda dolaşan sayılara itibar etmeyiniz. Takvim konusunda hala çalışmamız devam ediyor. Bize güvenin sizi mağdur etmeyeceğiz. Mülakat konusunda da Cumhurbaşkanı onayı bekliyoruz. Çok kısa sürede yaparız. Biz öğretmeni oy olarak görmüyoruz. Seçim öncesi veya sonrasında sayı değişmez.” demişti.

Tüm bu söylemleri köşeye bırakalım öğretmenlerin beklentileri neler? Bir miktar alım yapacağız sözlerinin ardından henüz belli olmayan atama takvimine yönelik öğretmen adayları ne düşünüyor? İşte bazı sosyal medya paylaşımları…

  • “Babam televizyonda her atama haberi gördüğünde yanıma geliyor koşarak açıklanacak galiba diyor. Allah'ım sen bizleri yüksek puanlarımızla ailelerimize mahcup ettirme.”

  • “Cumhurbaşkanımız bize bir söz verdi. Mülakatın kaldırılacağını ve de her yıl ortalama 40.000 atama yapıldığını eğitimden tasarruf olmaz.”

  • “Öğretmenler mülakatsız 68.000 atama istiyor.”

  • “Eğitimden fedakarlık olmayacağı aşikardır. Binlerce atama bekleyen öğretmenimiz sizlerden gelecek müjdeli haberi bekliyor.”

Emre Yıldırım

“Bakanımızın da üstünde durduğu ve önem verdiği Türkçe için en az 5000 atama talep ediyoruz dilimiz kimliğimizdir.”

ÖğretmenSen

“Sosyal medya üzerinde dolaşan sayılara itibar etmeyin. Sayın Bakanımız Mehmet Şimşek ile yeniden görüşecek. Burada alınabilecek en iyi rakam alınmaya çalışılacak.”

Öğretmen Bob/ Emre Göktaş

“9 aydır bekleyen öğretmenler hak ettiği atamayı almalı.”

Cüneyt İltuş

“Ataması yapılmayan öğretmenlerimiz tam 9 aydır mülakatsız atama haberini bekliyor. Sn. RTErdoğan öğretmenlerin sizlerden beklentisi bir miktar atama değil çok miktar mülakatsız atama

Hasan Öztürkmen

“91 puan alan eleniyor. 70 puan alan atanıyor. İl birincisi mülakatta başarısız sayılırken son sıradakiler yükselme alarak müdür yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimlerden önce mülakatı kaldıracağız demişti bırakın kaldırmayı kamuda torpil katmerleşti.”

Prof. Dr. Kürşad Zorlu

“Atanamayan öğretmenlerimiz tam 9 aydır atama sözünün tutulmasını bekliyor. Mülakatsız ve adil 100.000 öğretmen ataması derhal yapılmalıdır. Vazgeçeceğimizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz.”

Galatasaray Anket

“Öğretmenlerimiz yalnız kalmasın çok miktar mülakatsız atama”

Paşa Hoca

“Hep zamanı geldiğinde dendi ama zamanını ne zaman olduğunu kimse söylemedi. Herkes soruyor ne zaman? Beklenti mülakatsız 68.000 atama.”

Öğretmen adayları yorumlarda buluşuyoruz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum