Birleşik Arap Emirlikleri Asgari Ücret ve İş İmkanları

Birleşik Arap Emirlikleri Asgari Ücret ve İş İmkanları
Birleşik Arap Emirlikleri asgari ücret ve iş imkanları açısından epey zengin bir yerdir. Ancak Birleşik Arap Emirlikleri içinde pek çok ülkede bulunan asgari ücret uygulaması yoktur.

Birleşik Arap Emirlikleri asgari ücret ve iş imkanları açısından epey zengin bir yerdir. Ancak Birleşik Arap Emirlikleri içinde pek çok ülkede bulunan asgari ücret uygulaması yoktur. Bu sebeple Birleşik Arap Emirlikleri’nde çalışan kişiler maaşlarını farklı faktörlere göre almaktadır.

Aynı zamanda Birleşik Arap Emirlikleri’nde pek çok iş imkanı mevcuttur. Dışarıdan Birleşik Arap Emirlikleri’ne çalışmaya gelecek kişilere de ülke sıcak bakmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri’nde özellikle inşaat sektörü gibi gelişmiş iş alanlarında pek çok iş ilanı ile karşılaşılabilir.

Dubai Maaşlar

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin bir bölümüdür. Oldukça büyük bir yer olan Dubai’de birçok sektör gelişim göstermiştir. Özellikle turistik bir alan olduğu için turizm, tekstil, teknoloji ve inşaat alanlarında epey önde bir konumu bulunmaktadır.

Dubai maaşlar konusunda da oldukça cömert bir yerdir. Genel olarak dünya üzerinde yaşayan varlıklı kimselerin seyahat yerlerinden biri olması sebebi ile burada çalışan kişiler de diğer yerlere oranla daha yüksek maaşlar almaktadır.

Ancak bir kişinin ne kadar maaş alacağı kişinin milliyetine, deneyimine, çalıştığı emirliğin neresi olduğuna, niteliğine ve becerisine göre değişmektedir. Bu nedenle aynı sektörde çalışan kişiler arasında bile alınan maaş açısından büyük farklar oluşabilir.

Dubai içerisinde pek çok farklı alanda çalışmak mümkündür. Bu alanlar arasında başta mimar olmak üzere, çocuk bakıcısı, garson, diş hekimi, mühendis, avukat ve doktor gibi farklı sektörlere ait alanlar sayılabilir.

Dubai Asgari Ücret Kaç Dolar?

Dubai içerisinde geçerli olan bir asgari ücret uygulaması bulunmamaktadır. Çalışanların maaşları birçok faktörün etkisi ile belirlenmektedir. Ancak Dubai, genel olarak yüksek maaşlı çalışanların bulunduğu bir yerdir.

Dubai’de maaşlar Birleşik Arap Emirlikleri’nin resmi parası olan dirhem üzerinden ödenmektedir. Dubai’de bir aylık maaş 21.500 dirhem olarak belirtilir. Dubai asgari ücret kaç dolar? diye merak edenler için ise bu ücretin yaklaşık olarak 5853 dolara denk geldiğini söylemek mümkündür. Ancak dolar kuru değiştikçe alınan dirhem olarak hesaplanan maaşın dolar bazında karşılığının da değişebileceği unutulmaması gereken bir noktadır.