Angola Asgari Ücret ve İş İmkânları

Angola Asgari Ücret ve İş İmkânları

Angola asgari ücret ve iş imkânları ile ilgili olarak Angola ülkesinin Türkiye'den çok daha gerilerde bir ekonomiye sahip olduğunu belirterek sözlerimize başlayabiliriz.

Angola asgari ücret ve iş imkânları ile ilgili olarak Angola ülkesinin Türkiye'den çok daha gerilerde bir ekonomiye sahip olduğunu belirterek sözlerimize başlayabiliriz. Çünkü Angola ülkesinin asgari ücreti dolar bazında değerlendirildiği zaman 79 dolar kadar düşük bir miktarda yer alıyor. Bu istatistikler 2023 yılı için geçerli olmakla birlikte aynı zamanda Asgari ücretin Türkiye parasına çevrilmiş halini de göz önünde bulunduracak olursak 1100 ile 1.200 Türk lirası arasında değişmekte olduğunu söyleyebiliriz. Yani ekonomik olarak kendini henüz geliştirmemiş olan fakir bir Afrika ülkesi diye Angola ülkesinden söz edebiliriz.

Angola'da Ne İş Yapılır?

Angola'da ne iş yapılır konusu ile ilgili olarak ilk başta gıda sektöründen söz etmek mümkün olacaktır. Angola halkının büyük bir çoğunluğu tarım sektöründe ve gıda üreticiliğinde çalışmaktadır. Ayrıca bu ülkede demir çelik ve plastik gibi maddelerin ihracatı da yapılmaktadır. Dışa bağımlı olarak çalışan Bu ülkenin ekonomisinde aynı zamanda makine ve makine ekipmanları gibi ürünlerle birlikte plastik ihracatı da yapılmaktadır.

Angola Güvenli Mi?

Angola güvenli mi konusu ile ilgili olarak da bir değerlendirme yapmak son derece büyük bir önem taşıyor. Çünkü Afrika ülkelerinden biri olan Angola ülkesinde genel olarak bir güvenlikten söz etmek hiçbir şekilde mümkün değil. Hatta bu ülkenin doğal kaynaklarının son derece zengin olmasına rağmen bu kaynakların çalıştırılması ve işlenmesi bir takım güvenlik koşullarının yetersiz olması bakımından mümkün olamıyor. Eğer ki Angola ülkesine çalışmak için ya da turist olarak gitmeyi planlıyorsanız bu ülkede son derece büyük ölçüde bir güvenlik önlemi almanız gerektiğini belirtebiliriz.

Angola'ya Vizesiz Gidilir Mi?

Angola'ya vizesiz gidilir mi gibi bir sorunun Cevabına evet vizesiz bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Angola ülkesine giriş çıkış yapabileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca bu ülke kapı vizesi de vermektedir. Angola ülkesine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla bu ülkeye bir ziyarette bulunabilir. Ancak çalışmak için bir takım farklı şartlara da sahip olmanız gerektiğini şimdiden belirtmiş olalım.