Valilik Duyurdu! İkinci bir talimata kadar idari izin verildi

Valilik Duyurdu! İkinci bir talimata kadar idari izin verildi
Malatya Valiliği kamu kurumlarına çalışan engelli, kronik rahatsızlığı bulunan, hamile ve 10 yaş altı çocuğu olan kadın personelin ikinci bir talimata kadar idari izinli olduğunu duyurdu..

İkinci bir talimata kadar idari izin verildi

Türkiye 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan yıkıcı depremlerin yaralarını sarmaya çalışırken, depremin etkilediği 11 ilimizde ohal ilan edilmişti. Bu kapsama OHAL ilan edilen illerimizden olan Malatya'da Valilik kamu kurumlarına çalışan engelli, kronik rahatsızlığı bulunan, hamile ve 10 yaş altı çocuğu olan kadın personelin ikinci bir talimata kadar idari izinli olduğunu duyurdu..

Malatya Valiliği'nin açıklaması aşağıdaki gibi ;

"Valilik makamınca yapılan değerlendirmede, sağlık, güvenlik, acil çağrı gibi kritik görev alanları hariç olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, kronik rahatsızlığı olan, hamile ve 10 yaş altı çocuğu olan kadın personel ikinci bir talimata kadar idari izinli sayılmıştır. Uzaktan çalışma ve dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma usulleri ise kamu kurum ve kuruluşlarının fiziksel iyileştirmeleri sağlanana kadar yeteri kadar personelle hizmet aksamayacak şekilde kurum amirlerince belirlenen usullerle yürütülmesi hususu kamuoyu bilgisine sunulur."