ÖSYM duyurdu! Sistem Kontrol İçin Açıldı

ÖSYM duyurdu! Sistem Kontrol İçin Açıldı
ÖSYM 2023-DGS için adayların Eğitim Bilgilerinin Kontrol / Güncelleme / Teyit İşlemleri için Yükseköğretim Kurumlarına Kamu Kurumları İşlemleri Sisteminin Açıldığını duyurdu..

ÖSYM'den geçtiğimiz günlerde yapılan 2023 DGS için önemli bir duyuru geldi.

ÖSYM 2023-DGS için adayların Eğitim Bilgilerinin Kontrol / Güncelleme / Teyit İşlemleri için Yükseköğretim Kurumlarına Kamu Kurumları İşlemleri Sisteminin Açıldığını duyurdu.

ÖSYM'den yapılan duyuru şu şekilde ;

2023-DGS başvurularında, YÖKSİS’ten eğitim bilgisi gelmeyen adayların bilgilerinin kontrol, güncelleme ve teyit işlemlerinin yapılabilmesi için Kamu Kurumları İşlemleri Sistemi 19 Temmuz - 02 Ağustos 2023 tarihleri arasında (02 Ağustos 2023 tarihi saat 16.00’ya kadar) yükseköğretim kurumlarına açılacaktır.

Adayların bireysel olarak veya yükseköğretim kurumlarının doğrudan Merkezimize yapacakları değişiklik/düzeltme talepleri kabul edilmeyecektir.

https://kkis.osym.gov.tr kullanıcı bilgileri https://bmis.osym.gov.tr kullanıcı bilgileri ile aynıdır. https://kkis.osym.gov.tr kullanıcı bilgilerini hatırlamayanlar bu bilgilerini, 444 6796 (ÖSYM) numaralı Çağrı Merkezinden öğrenebilecektir.