Öğretmenlerin Yakından Tanıdığı İsim Erzincan Valisi Olarak Atandı

Öğretmenlerin Yakından Tanıdığı İsim Erzincan Valisi Olarak Atandı
Öğretmen camiasının çok sevdiği isim olan ve bir zamanlar Milli Eğitim Bakanlığı Personel İşleri Genel Müdürlüğü görevini yapan asıl mesleği öğretmen olan Hamza Aydoğdu Erzincan Valisi Olarak Atandı..

Asıl mesleği öğretmenlik olan, öğretmen camiası tarafından çok sevilen ve bir zamanlar Milli Eğitim Bakanlığı Personel İşleri Genel Müdürlüğü görevini yürüten Hamza Aydoğdu bu akşam yayınlanan Valiler Kararnamesiyle birlikte, Erzincan Valisi olarak atandı.

Öğretmen camiasının yakından tanıdığı ve çok sevdiği bir isim olan aynı zamanda öğretmen olan Aydoğdu, şu anda Aksaray Valisi olarak görev yapıyordu.

Hamza Aydoğdu Kimdir ?

1996 yılında meslek hayatına dershane öğretmenliği ve yöneticiliği ile başlayan Hamza Aydoğdu, 1998 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'nda öğretmen olarka başlayarak devam etti. 2003 ile 2007 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığında Bakanlık Müşaviri olarak görev yapan Aydoğdu, 2007 - 2008 yılları arasında Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2008 ile 2013 yılları arsında Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Hamza Aydoğdu, 2013'den 10 Haziran 2020 tarihine kadar Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü olarak görev yaptı. Bakanlığın pek çok önemli projesinde imzası olan Aydoğdu, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sürecinde de gerek çalışanları gerek öğretmenler gerekse öğretmen aday adayları ile ilişkileri ile ön plana çıkmıştır. Zeki ve çalışkan bir eğitimci olarak tanınmakta, sosyal medyadaki aktifliği, görev alanındaki hareketliliği ve kapısı her daim herkese açık biri olması dolayısı ile sevilen genç bürokratlar arasında yer almaktadır.