Karabük Üniversitesi HPV Ve HIV İddiaları büyük Endişeye Neden Oldu!

Karabük Üniversitesi HPV Ve HIV İddiaları büyük Endişeye Neden Oldu!

Karabük Üniversitesi itiraf sayfasında öğrenciler tarafından paylaşılan mesajlar hastalık alarmına ve büyük endişeye neden oldu. Pek çok öğrenci HPV ve HIV şüphesi ile hastaneye giderken, çoğu da utancından gidemiyor.

Karabük Üniversitesi hastalık alarmı ile karıştı. Bir çok öğrenci, yaşanan hastalık krizi dolayısı ile tedirgin! Olay, üniversitenin itiraf sayfasında paylaşılan çarpıcı mesajlarla gündeme geldi. Ve benzer durumun Kütahya'da yaşadığına dair spekülasyonlar hem çok dikkat çekti hem de ortalığın karışmasına neden oldu.

Karabük Üniversitesi itiraf sayfasında, Afrika'lı öğrencilerle birlikte olduğunu dile getiren pek çok Türk öğrenci, sonrasında hastanelere ya HPV ya da HIV virüsü şüphesi ile başvurduğunu belirtti.

Üniversitede 98 farklı ülkeden gelen toplamda 12.000 öğrenci eğitim görüyor. Bu öğrencilerin 6.000'e yakını Afrika'nın çeşitli ülkelerinden gelmiş durumda.

Hastalık iddialarının ortaya atılmasının sonrasında konu sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Bir öğrenci, özellikle sahte hesap kullanarak hastalık belirtileri ve korunmasız ilişkiler hakkında bilgiler paylaştı.

Öğrencilerin paylaştıkları mesajlar arasında yer alan diğer detaylardan dikkat çekici başlıklar ise şu şekilde:

• Yaşadığım utanç dolayısı ile hastaneye gidemiyorum
• Acil yardıma ihtiyacım var

Bir öğrenci ise hastaneye gittikten sonra yaşadığı korku ve utanç dolu anları dile getirerek uyarılarda bulundu.

Tüm bu yaşananlar hem öğrenciler arasında büyük tedirginliğe neden oldu hem de velilerini korkuttu. Bu durum aynı zamanda insanlara, korumasız ilişkinin ne denli zararlı olduğu gerçeğini bir kez daha hatırlatmış oldu.

Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Hasan Solmaz ise bu paylaşımların tamamen iddia olduğunu ve birilerinin bir kaç gündür Üniversite üzerinden Karabük'ü karalamaya çalıştığını dile getirdi.