işte ismi MEB Bakanı olarak geçen kişiler..

işte ismi MEB Bakanı olarak geçen kişiler..
Seçim sonrasında yeni kabinede en çok merak edilen bakanlıklardan olan Milli Eğitim Bakanlığı'nın bakanlığını koltuğuna kim oturacağı soruları araştırılmaya başlandı. İşte Independent Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek, elde ettiği bilgilere göre,

Türkiye seçimleri tamamladı ve hükümetin kurulmasını bekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekillerinin yemini etmesinin ardından yeni kabineyi duyurması bekleniyor. Öte yandan 2 haziran tarihinde belli olacak kabine öncesinde, en çok merak edilen bakanlıklardan birisi de Milli Eğitim Bakanlığı oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bakanlığını koltuğuna kim oturacağı soruları araştırılmaya başlandı. İşte Independent Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek, elde ettiği bilgilere göre, milli eğitim bakanı olma ihtimali kuvvetli olan kişiler..

Independent Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek, elde ettiği bilgilere göre, bakanlar kurulunun milletvekili seçilen bakanlara görev verilip verilmeyeceğini belirlemesinin ardından şekilleneceğini bildirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabinesini Cuma akşamı açıklaması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı için Erhan Afyoncu'nun ismi geçse de Nevzat Çiçek, adı geçen diğer isimleri açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı için adı geçen isimler şunlardır:

  1. İbrahim Er
  2. Ali İhsan Yavuz
  3. Yusuf Tekin
  4. İsmet Yılmaz

Bu isimler, Milli Eğitim Bakanlığı görevine atanabilecek adaylar arasında yer alıyor. Ancak kesin atama kararı, bakanlar kurulu toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak olan yeni kabine listesiyle netleşecektir.