Açıklama geldi! Farklar ödenmeye başlandı

Açıklama geldi! Farklar ödenmeye başlandı
SGK'dan gelen açıklamaya göre emekli sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların 2023 Temmuz zam farkı ödemeleri bugün yapılacak.

Memur emeklilerine Temmuz ayında verilen zam oranının yüzde 25 olmasından sonra, milyonlar memur emeklisine ödenecek maaş farkları da belli oldu.

Maaş fark hesaplamalarının yapılmasından sonra SGK'dan da açıklama geldi. SGK'dan gelen açıklamaya göre emekli sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların 2023 Temmuz zam farkı ödemeleri bugün yapılacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan yapılan yazılı açıklamada, bu aylıkları alan toplam 2 milyon 393 bin 142 kişinin 1 Temmuz itibarıyla oluşan aylık farklarının banka ve PTT şubelerindeki hesaplarına yatırılacağı belirtildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Aylıklarını her ay alanlara, temmuzda 1 aylık tutarında aylık farkı ödenecek. Aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan; mayıs-haziran-temmuz dönemindekilere temmuzda 1 aylık tutarında, haziran-temmuz-ağustos dönemindekilere temmuz ve ağustosta 2 aylık tutarında, temmuz-ağustos-eylül dönemindekilere ise temmuz, ağustos ve eylülde olmak üzere 3 aylık tutarında aylık farkı tahakkuk ettirildi."