Lise son sınıf öğrencileri dikkat! YKS'ye giriş okulları belli oldu

Lise son sınıf öğrencileri dikkat! YKS'ye giriş okulları belli oldu

8 -9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek YKS oturumlarına katılacak öğrencilerin sınav girecekleri okullar belli oldu. İşte detaylar..

Lise son sınıf öğrencilerinin merak içinde beklediği haber geldi. 8 - 9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan YKS oturumlarına katılacak öğrencilere ÖSYM'den duyuru geldi.

ÖSYM, öğrencilerin YKS sınavına katılacakları okulları duyurdu. Öğrenciler YKS oturumlarına hangi okullarda girecek açıklandı. ÖSYM'den yapılan açıklama şu şekilde ;

Haziran 2024 tarihinde uygulanacak olan 2024-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 9 Haziran 2024 tarihinde uygulanacak olan 2024-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile 2024-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 23 Mayıs 2024 tarihinde saat 14.30'dan itibaren T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle edinebilecektir. Sınavın uygulanmasına ilişkin ayrıntılı bilgi 2024-YKS Kılavuzu'nda yer almaktadır. Adaylar, "Temel Kurallar" metnine ve Kılavuz'a aşağıdaki bağlantılardan erişebilecektir. Sınava girecek adayların bu bilgileri dikkatle incelemesi gerekmektedir.

DİKKAT!

2024-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

2024-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) için adaylar saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI