Bakan Tekin duyurdu! Online YKS deneme yapılacak

Bakan Tekin duyurdu! Online YKS deneme yapılacak

2024 YKS sınavında kısa bir süre kala, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, online olarak şekilde YKS denemesi yapılacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile YKS ortak çalışma başlatarak 8 - 9 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan YKS oturumları öncesin milyonlarca öğrenciye online olacak şekilde, YKS denemesi yapıyor.

Online YKS deneme yapılacak

Online YKS denemesi yapılacağı haberi Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin duyurdu. Tekin, MEB'in 25-26-27 Mayıs'ta ülke genelinde çevrim içi deneme sınavı düzenleyeceği bilgisini paylaştı.

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde ;

öğrencilerin hazırlık süreçlerinde seviyelerini görmeleri ve çalışmalarına yön vermelerini sağlamak amacıyla hazırlanan "YKS'ye Doğru 2024" sınavında sorular, alan uzmanlarınca YKS'nin kapsam bütünlüğü ve soru çeşitliliğine uygun şekilde hazırlandı.

Öğrencilerin "ogmmateryal.eba.gov.tr" internet adresi üzerinden erişebileceği sınav, ayrı günlerde yapılacak.

Deneme sınavının Temel Yeterlilik Testi (TYT) 25 Mayıs, Alan Yeterlilik Testi (AYT) 26 Mayıs, Yabancı Dil Testi (YDT) ise 27 Mayıs'ta yapılacak.

Deneme sınavına katılmak isteyen öğrenciler, belirtilen tarihlerde 10.00-20.00 saatleri arasında istedikleri zaman sınava girebilecek.

Öğrenciler deneme sınavının sonuçlarını, sıralama ve puanlarını 28 Mayıs'ta öğrenebilecek. Yine soru çözümleri Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün YouTube sayfasında yayımlanacak. Öğrenciler için rehberlik yayını da yine YouTube üzerinden uzmanlar tarafından gerçekleştirilecek.