Uzmanlık tazminatı emekliliğe yansıtılsın

Uzmanlık tazminatı emekliliğe yansıtılsın

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, uzman ve baş öğretmenlere verilen tazminatların emekliliğe yansıtılmasını talep etti. İşte detaylar..

Geçtiğimiz Ocak ayında uygulamaya alınan ÖMK ile binlerce öğretmen uzman öğretmenlik kariyerine geçti ve uzmanlık tazminatı almaya başlandı.

Şu anda 2 bin 900 civarında ödenen uzman öğretmenlik tazminatı öğretmen maaşlarına ek ödeme olarak yapıldığı için emekli olan uzman öğretmen uzmanlık tazminatını alamıyor.

ogretmen1.jpg

Uzmanlık tazminatı emekliliğe yansıtılsın

Bununla ilgili bir talepte Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan'dan geldi. Geylan, şu anda uzman ve baş öğretmenlere ödenen uzmanlık tazminatlarının emekli maaşlarına yansıtılmasını istedi.

Geylan, 1 Ağustos tarihinde başlayacak olan 7. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde bu konuyu masaya getireceklerini ve uzman ve baş öğretmenlere ödenen tazminatların emekli olunca da ödenmeye devam etmesini talep edeceklerini duyurdu.

Öte yandan Türk Eğitim Sen yarın, toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetten taleplerini yarın madde madde duyuracaklarını açıkladı.