Sınav görev ücretlerinin ivedilikle ödenmesi talebi

Sınav görev ücretlerinin ivedilikle ödenmesi talebi

Sınav görev ücretlerinin ivedilikle ödenmesi talebi geldi..

Eğitim Hizmet kolunda yetkili sendika olan Eğitim Bir Sen'den Sınav görev ücretlerinin ivedilikle ödenmesi talebi geldi.

Sendikadan yapılan açıklama şu şekilde ;

Eğitim-Bir-Sen olarak Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, bakanlık tarafından gerçekleştirilen LGS ve bursluluk sınavlarında görev alan eğitim çalışanlarının sınav görev ücretlerinin ödenmesini istedik.

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav 04.06.2023, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı ise 03.09.2023 tarihinde yapılmıştır. Ancak söz konusu sınavlarda görev alan eğitim çalışanlarına, sınav görevlerini yerine getirmelerine rağmen sınav görev ücretlerinin halen ödenmediği müşahede edilmiştir. Bakanlık tarafından bu konuda hiçbir açıklama yapılmamış olması bir yana, fiilen yerine getirilen bir görevin hak edilmiş ücretinin işbu tarihe kadar ödenmemesinin hiçbir izahı olamaz.

Söz konusu sınavlarda görev alan eğitim çalışanlarının mağduriyetlerinin giderilmesi elzem olup sınav görev ücretlerinin ivedilikle ödenmesi sağlanmalıdır.

Eğitim Bir Sen'in MEB'e ilettiği talebi için TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.