Sendikadan okul müdürlerini öğretmenlerin seçmesine destek geldi

Sendikadan okul müdürlerini öğretmenlerin seçmesine destek geldi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in gündeme taşıdığı okul müdürlerini öğretmenlerin seçmesine sendikadan destek geldi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmenler odası sohbetlerinde gündeme taşıdığı okul müdürlerinin seçimde öğretmenlerinde görüşünün alınması konusu gündeme oturdu.

Bakan Tekin, öğretmenler odası sohbetlerinde, okul müdürlerinin ikinci 4 yıl tekrardan okullarda görevlendirilmeli ile ilgili olarak öğretmenlerin görüşlerinin alınabileceğini söylemişti. Böyle bir uygulamaya yeşil ışık Bakan Tekin'e sendikadan destek geldi.

Sendikadan okul müdürlerini öğretmenlerin seçmesine destek geldi

Eğitim -Sen'in 7. dönem toplu sözleşme talepleri arasındaki bir maddenin, Bakan Yusuf Tekin'in okul müdürlerini öğretmenlerin seçeceği yönündeki açıklamalarına uyum sağladığı görüldü.

İşte Eğitim-Sen'in okul müdürlerinin seçimine ilişkin 7. dönem toplu sözleşme talebi:

- Eğitim kurumları yöneticileri, belli koşulları taşıyan öğretmenler arasından ve eğitim bileşenlerinin tamamının katılımı ile gerçekleştirilecek seçimlerle belirlenmelidir.

Eğitimde siyasi kadrolaşma uygulamalarına son verilmeli, eğitim yöneticileri belirlenirken sendikal-siyasal referanslar değil, liyakat temel alınmalıdır.

- Eğitim kurumlarında kurumu ve bileşenlerini ağlayan her konuda demokratik karar alma süreçleri işletilmelidir. Eğitim kurumu yöneticileri, belirli koşulları taşıyan öğretmenler arasından ve eğitim bileşenlerinin tamamının katılımı ile gerçekleştirilecek seçimlerle belirlenmelidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11 Yorum