Sendika masadan kalktı!

Sendika masadan kalktı!

2024 ve 2025 yıllarına ait memur zam görüşmelerinin karara bağlanacağı toplu sözleşme görüşmelerine Türkiye Kamu-Sen katılmayacak.

Memurların 2024 ve 2025 yıllarına dair toplu sözleşme görüşmelerinde son viraja girildi. Hükümet geçtiğimiz gün memurlara 2024 için yüzde 15 + yüzde 10, 2025 yılı içinde ise yüzde 6 + yüzde 5 oranında zam teklifi yaptı.

Hükümetin yaptığı zam teklifine Memur Sen'den ret gelirken, toplu sözleşme görüşmelerinde son viraja girildi. Memur sen ile hükümet arasında yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinin bugün olumlu yada olumsuz sonuçlanması gerekiyor.

Hükümet ile sendikalar bugün son kez bir araya gelecek. Ancak bu son görüşmelere, Türkiye Kamu-Sen katılmayacak.

Sendika masadan kalktı!

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci,"25 milyon vatandaşımızın hiçbir sorununun tartışılmadığı, hayati önem taşıyan yüzlerce konunun gündeme dahi getirilmediği, kamu çalışanlarının beklentilerini karşılamaktan uzak kalan, enflasyon tahminin bile altındaki maaş artış teklifleriyle gelinen ve yalnızca yasak savmak adına yapılan toplu sözleşme görüşmesine katılmayacak, yetkili konfederasyonun bu vebaline seyirci olmayacağız." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum