Sendika İl Temsilcisinin Kamu Görevlisini Darp Etti İddiası

Sendika İl Temsilcisinin Kamu Görevlisini Darp Etti İddiası

Sendika İl Temsilcisinin Kamu Görevlisini Darp Etti İddiası geldi. Eskişehir Memur-Sen İl temsilcisi İbrahim Akar yaptığı açıklamada Kamu-Sen Eskişehir İl Temsilcisi Alp Arslan'ın Koridorda rastladığı yurt görevlisi bir çalışanı darp etti iddiası geldi.

Sendika İl Temsilcisinin Kamu Görevlisini Darp Etti İddiası

sendikabulteni haberine göre dün öğlen saati sularında Kamu-Sen Eskişehir İl Temsilcisi Alp Arslan isimli şahıs Mutalip bölgesinde bulunan öğrenci yurdu idari bölüme yanındaki kişilerle giriş yapıyor.

Koridorda rastladığı yurt görevlisi bir çalışana önce omuz atıyor, sonra küfür ve tehditler savuruyor, yetmiyor suratına yumruk atmak suretiyle darp ediyor. Güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle yurt çalışanı gözü dönmüş bu kişinin elinden alınıyor.

Konu emniyete intikal ettiriliyor polis olay yerine gelerek güvenlik kamerası görüntülerini alıyor, olay ile ilgili adli kovuşturma başlatılıyor.

Kamu çalışanlarının haklarını korumak ve savunmakla görevli bir sendikacının bir kamu kurumunda üstelik görevi başındaki bir devlet memuruna yaptığı bu çirkin davranış ne bir sendikacıya ne de bir kamu çalışanına yakışacak bir davranış değildir. Bir sendikacı olarak her şeyden önce böylesi bir duruma bir sendikacının düşmüş olmasından utanç duyuyorum. Sendikacı mısın yoksa kabadayı mısın diye sormaktan kendimi alıkoyamıyorum.

Kamu çalışanlarına karşı uygulanan şiddet kimden ve nerden geldiğine bakmaksızın karşısındayız. Bu çirkin davranışı şiddetle kınıyor ve darp edilen arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Olayın sorumlusu kişi hakkında gereken adli ve idari soruşturma derhal açılmalı ve gereği yapılmalıdır.

Bu konuda başta Eskişehir Valimiz Hüseyin Aksoy, Gençlik Spor İl Müdürü Osman Ercan ve bu kişinin asıl görev yaptığı Eskişehir Vergi Dairesi Başkanlığı yöneticilerine çağrıda bulunuyorum.

Görevi başındaki bir devlet memuruna güvenlik kameralarının ve herkesin gözleri önünde bu davranışı yapan kişiye gereken soruşturma açılsın yaptığı sorumsuz ve çirkin davranışın hesabı sorulsun.

sendikabulteni.com