ÖMK için Türk Eğitim Sen'den üyelerine çağrı

ÖMK için Türk Eğitim Sen'den üyelerine çağrı
Şu anda mecliste bulunan öğretmenlik meslek kanunu için Türk Eğitim-Sen öğretmenlerin taleplerinin daha çok duyulması adına X'te bir etkinlik yapılacağını duyurdu.

Öğretmenlik meslek kanunu için üyelerinin taleplerini ileten Türk Eğitim-Sen ayrıca sosyal medya platformu olan X'te bir etkinlik planladığını üyelerine göndermiş olduğu mesajla bildirdi.

Türk Eğtim Sen üyelerine "Öğretmenlik Meslek Kanunu, 09.07.2024 tarihinde TBMM Genel Kurulu'nda. Kanunun talep ve beklentilerimiz doğrultusunda çıkarılması için sesimizi bir kez de X'den duyuruyoruz. Tüm öğretmenlerimizi, 08.07.2024 saat 21.00'de Genel Başkanımızın ilk tweetiyle başlayacak çalışmamıza destek olmaya çağırıyoruz." şeklinde mesaj gönderdi.

Üyelerinin ortak taleplerini sosyal medya aracılığıyla Milli Eğitim Bakanlığı'na duyurmak isteyen Türk Eğitim-Sen özellikle uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik gibi kariyer basamaklarına geçiş işlemleri için sürelerin değiştirilmesi için bakanlıktan talepte bulunmuştu. Ayrıca ek ders ücretleri ile ilgili de güncellemeye gidilmesi gerektiğini Milli Eğitim Bakanlığı'na iletmişti.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER