Milyonlarca memuru yakından ilgilendiriyor! Harekete geçildi..

Milyonlarca memuru yakından ilgilendiriyor! Harekete geçildi..

4 milyon memur ve 2,5 milyon memur emeklisinin 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri için sendikalar harekete geçti..

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin gelecek 2 yılda maaşlarına alacakları zam oranlarının netleşeceği 7.dönem toplu sözleşme görüşmelerine günler kala, sendikalar taleplerini netleştirmeye başladı.

Memur Sen Hükümetten İsteklerini Paylaşacak

Özellikle memurları masada temsil edecek olan Memur Sen'den hareketli günler geçiyor. Memur-Sen, maaş artış oranları ve kira yardımının da aralarında olduğu 120 maddelik teklifini 24 Temmuz'da kamuoyuyla paylaşacak.

Ağustos ayında görüşmeler başlayacak

Yaklaşık 4 milyon memur ve 2,5 milyon memur emeklisinin 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri ağustos itibarıyla başlayacak.

Görüşmeler 1 ay sürecek

Kamu işveren heyeti ile memur sendikaları arasında bir ay boyunca sürecek görüşmelerde, memur ve memur emeklilerini, yetkili konfederasyon olarak Memur-Sen temsil edecek.

Anlaşma sağlanamaz ise devreye hakem heyeti girecek

Ağustos sonu itibariyle eğer anlaşma sağlanmaz ise, araya hakem heyeti girecek ve hakem heyetinin verdiği karar kesin olacak..

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum