Memurların Ocak ayı zammı netleşiyor! Görüşmeler başlıyor

Memurların Ocak ayı zammı netleşiyor! Görüşmeler başlıyor

2024-2025 dönemi için 4 milyon memur ve 2,5 milyon memur emeklisinin maaş ve aylıklarının belirleneceği 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri 1 Ağustos itibarıyla başlıyor.

2024-2025 dönemi için kamu sektöründe çalışan 4 milyon memur ve 2,5 milyon memur emeklisinin maaş ve aylıklarının belirleneceği 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri heyecanla bekleniyor. Görüşmelerin başlangıç tarihi 1 Ağustos olarak belirlendi ve bir ay boyunca sürecek.

Bu önemli toplu sözleşme sürecinde, yetkili konfederasyon olan Memur-Sen, memur ve memur emeklilerinin haklarını temsil edecek. 24 Temmuz'da kamuoyuyla paylaşılacak olan teklif, 120 maddeden oluşacak ve maaş artışlarından kira yardımına kadar birçok konuyu içerecek.

Görüşmeler öncesinde, Memur-Sen'in Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplanarak teklifin ana hatları belirlendi. 74 yeni madde, 29 korunması gereken madde ve 17 geçmiş dönemde çözüme kavuşturulmayan madde olmak üzere toplamda 120 madde üzerinde mutabık kalındı.

aliyalcin.jpg

Memura kira yardımı masada

Bu süreçte merak edilen konulardan biri de en düşük memur maaşının ne kadar olacağı. Memur-Sen'in teklif dosyasını 24 Temmuz'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na sunmasıyla birlikte bu konuda netlik kazanacak. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, tekliflerinin sahadan gelen talepleri ve bilimsel verileri dikkate alarak hazırlandığını belirtti. Toplantıda ele alınan teklifler arasında, maaş artışlarına ek olarak kira yardımı ve 1. dereceye yükselen tüm memurlara 3600 ek gösterge verilmesi gibi önemli maddeler yer alıyor.

Memur-Sen, 7. Dönem Toplu Sözleşme teklifleri hakkında sosyal medya hesaplarından açıklamalarda da bulundu. Tekliflerin, kamu görevlilerinin 2024-2025 yıllarındaki mali, sosyal ve özlük hakları ile çalışma şartlarını kapsayacak şekilde hazırlandığı belirtildi.

Bu önemli süreçte, memur ve memur emeklilerinin beklentileri göz önünde bulundurularak maaş artışları ve sosyal haklar üzerinde titizlikle durulacak. Memur-Sen'in belirlediği teklifin kabul edilmesi halinde, kamu çalışanlarının yaşam standartlarının iyileştirilmesi ve refah seviyesinin artırılması hedefleniyor. Ayrıca, emeklilerin de aylıklarının artırılması yönünde çabalara özel önem verilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.