Memura Bayram İkramiyesi Gündemde

Memura Bayram İkramiyesi Gündemde

Emeklilere dini bayramlarda verilen bayram ikramiyelerinin, aynı şekilde memurlara verilmesi gündeme geldi..

Memur Sendikaları Ağustos ayında hükümet ile yapılacak olan 7. dönem toplu sözleşme görüşmelerine hazırlanırken, 2024 ve 2025 yıllarında memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yapılacak zamlar bu görüşmelerde belirlenecek.

Memurları masada temsil edecek en çok üyeye sahip, Memur Sen'de 7. dönem toplu sözleşme görüşmelerine sıkı bir şekilde hazırlanırken, Genel Başkan Yalçın, 7.Dönem Toplu Sözleşme'nin kamu görevlilerinin son dönemde yaşadığı mali kayıpların telafisi için bir fırsat olduğunu dile getirerek "Ağustos ayında kamu görevlilerine sunulacak teklif çarşı pazardaki fiyatları, enflasyondaki artışı, kurdaki yükselişi gözeterek bize sunulmalıdır. Kamu görevlilerinin son toplu sözleşmeden bu yana yaşadığı ekonomik kayıpların ürettiği memnuniyetsizlik de göz ardı edilmemelidir” ifadelerini kullandı.

69483-001.jpg

Memura Bayram İkramiyesi Gündemde

Memurların hükümetten talep edeceği önemli isteklerden birisi de bayram ikramiyeleri olacak. Edindiğimiz bilgilere göre, hükümet ile görüşmelerde emekli vatandaşlara yılda iki kez verilen bayram ikramiyelerinin memurlar verilmesi sendikalar tarafından gündeme alınacak. Geçtiğimiz görüşmelerde de masaya gelen ancak hükümetten ret gelen bu teklif için bu sefer sendikalar ısrarcı davranacağı gelen kulis bilgileri arasında..

mebhocam.com.tr/ Özel Haber

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları mebhocam.com a aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi durumda yasal işlem başlatılacaktır.