Memur ve emekli maaşları hakkında açıklama

Memur ve emekli maaşları hakkında açıklama

Memur ve emekli maaşları ile ilgili tartışmalar gündemde yerini korurken, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'den Memur ve emekli maaşları hakkında açıklama geldi.

Memur ve emekli maaşları hakkında açıklama

Memur ve emekli maaşlarına temmuz ayında yapılan zamlar son dönemlerde artan enflasyon sebebiyle eriyip gitti. Özellikle son iki ayda çıkan enflasyon verisi yüzde 20'ye dayandı. Bu durumda Temmuz ayında yüzde 25 zam alan emekli ve yüzde 17,55 oranında zam alan memur maaşlarında kayıplar oldu.

TBMM'nin ilk işi memur ve emekli maaş artışı olmalı

Bu durum karşısında Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci Memur ve emekli maaşları hakkında açıklama geldi. Kahveci, gerçekleşen enflasyon ve ekonomik beklentiler çerçevesinde memur ve emekli maaşlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Orta Vadeli Mali Program hedefine ulaşılması halinde bile memur maaşlarının yıl sonunda %45-50 civarında erimiş olacağını ifade eden Kahveci, "TBMM'nin ilk işi birinci dereceye gelen tüm memurlara 3600 ek gösterge uygulaması ve 8 bin 77 TL'lik ilave ek ödemenin taban aylığa yansıtılarak emekli maaşlarına eklenmesi için gerekli düzenlemenin yapılması olmalıdır." dedi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.