Memur Sen'den Zam Teklifi Sonrası Sert Açıklama! "Teklifini Kabul Etmiyor, Gerçekçi Bir Teklif Bekliyoruz''

Memur Sen'den Zam Teklifi Sonrası Sert Açıklama! "Teklifini Kabul Etmiyor, Gerçekçi Bir Teklif Bekliyoruz''

Hükümetin memurlara teklif ettiği zam memurları memnun etmezken, masada memurları temsil eden Memur Sen'den Zam Teklifi Sonrası Sert Açıklama. Memur Sen'den "Teklifini Kabul Etmiyor, Gerçekçi Bir Teklif Bekliyoruz'' ifadeleri geldi.

4,5 milyon ve 2 milyon memur emeklisinin önümüzdeki 2 yıl boyunda maaşlarına alacakları zam oranının müzakere edildiği toplu sözleşme görüşmelerinde, hükümet bugün ilk kez resmi olarak memur maaş zam teklifini kamuoyuna duyurdu.

Memur Sen'den Zam Teklifi Sonrası Sert Açıklama

Kamu işveren heyetinin memurlara teklifi ettiği, 2024 yılının ilk 6 ayı için yüzde 14, ikinci altı için yüzde 9, 2025 yılına dair ise ilk 6 ay için yüzde 6, ikinci altı ay için ise yüzde 5 teklifine Memur Sen heyetinden sert açıklama geldi.

"Teklifini Kabul Etmiyor, Gerçekçi Bir Teklif Bekliyoruz''

Memur Sen tarafından yapılan açıklamada: ''Kamu İşvereninin Teklifini Kabul Etmiyor, Gerçekçi Bir Teklif Bekliyoruz'' diyerek twitterda hashtag çalışması yapılacağı belirtildi.

Toplu sözleşme görüşmelerinde 3.toplantının ise 17 Ağustos tarihinde yapılması bekleniyor. Memur Sen bu rakamlar ile uzlaşının mümkün olmayacağını aktardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum