Memur Sen Başkanı Yalçın'dan ÖTV zammı sonrasında memur maaşı açıklaması

Memur Sen Başkanı Yalçın'dan ÖTV zammı sonrasında memur maaşı açıklaması

Resmi Gazete' de yayımlanan akaryakıta ÖTV zammı sonrasında Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan memur ve kamu çalışanları için yeni zam açıklaması geldi. İşte detaylar..

Gece saatlerinde akaryakıta yapılan yüksek ÖTV zammı herkesin tepkisi çekti. Başta sendikalar olmak üzere bir çok kesin benzin ve mazota gelen 5 TL'lik ÖTV zammına tepki gösterirken, ÖTV zammı sonrasında Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan memur ve kamu çalışanları için yeni zam açıklaması geldi.

Memur Sen Başkanı Yalçın'dan ÖTV zammı sonrasında memur maaşı açıklaması

Geçtiğimiz akşam akaryakıt fiyatlarının yüzde 25 artırıldığını söyleyen Yalçın, bu artışların bugünden itibaren bütün gider kalemlerine fazlasıyla yansıtılacağını, fiyatların artacağını, enflasyon yükselerek sabit gelirlilerin, emeklilerin alım gücü daha da düşeceğine dikkat çekti.

Yalçın bunun sonucunda kamu işvereni enflasyon beklentisi ve hedefi rakamlarını güncellemesini 7. Dönem Toplu Sözleşme masasına bu artışları dikkate alarak; adil, alım gücünü yükseltecek ve beklentilerimizi karşılayacak tekliflerle gelinmesini talep etti.

İşte Yalçın'ın o paylaşımı ;

yalcinali-001.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum