Memur Sen Başkanı Yalçın'dan maaşlar bayramdan önce ödensin çıkışı

Memur Sen Başkanı Yalçın'dan maaşlar bayramdan önce ödensin çıkışı

Yetkili memur sendikası Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan maaşlar bayramdan önce ödensin çıkışı geldi. Bayram tatiline bir kaç gün kala, memurlar 15 Nisan maaşlarının bayram öncesi ödenmesini istiyor..

Memur Sen Başkanı Yalçın'dan maaşlar bayramdan önce ödensin çıkışı

Ramazan bayramına sayılı günler kala, memurlar 15 Nisan maaşlarının bayram öncesinde ödenip, ödenmeyeceğini merak ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 9 günlük ramazan bayramı tatili müjdesi sonrasında, nisan maaşlarının da bayramdan önce ödenmesi gündeme geldi. peki Nisan maaşları önce ödenecek mi?

Nisan maaşlarının bayram öncesi ödenmesiyle ilgili henüz resmi bir gelişme yaşanmazken, Yetkili memur sendikası Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan maaşlar bayramdan önce ödensin çıkışı geldi.

Ali Yalçın sosyal medya hebandın yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

Bayramdan Önce Maaşlar Ödenmeli, Kamu Görevlilerinin Bayram Harcaması Engellenmemelidir

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından idari izin müjdesi verilerek Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olarak uygulanacağı ifade edildi. Kamu görevlilerimiz bayramda memleketlerine, ailelerine, sıla ziyaretlerine giderken birikimlerinden ya da borçlanarak harcama yapmamalıdır.
"Kamu görevlilerine bayram ikramiyesi verilsin" konusu gündeme getirilmesi gerekirken, "maaşların bayramdan önce ödenmesi" tartışmasının yapılması gereksiz ve yersizdir.

Yol masrafı, market alışverişi ve benzeri harcamada bulunacak kamu görevlileri bu konuda mağdur edilmemelidir. Bu tasarruf değil, borçlanma ile kamu görevlilerini huzursuz etmenin yoludur.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum