Memur Sen Başkanı Yalçın'dan 7. dönem toplu sözleşme açıklaması geldi

Memur Sen Başkanı Yalçın'dan 7. dönem toplu sözleşme açıklaması geldi

Önümüzdeki 2 yıl memurların alacağı zam oranının karara bağlanacağı 7. dönem toplu sözleşme görüşmeleriyle ilgili olarak Memur Sen Başkanı Ali Yalçın'dan açıklama geldi.

Memur Sen Başkanı Yalçın'dan 7. dönem toplu sözleşme açıklaması geldi

Gelecek 2 yıl için memur maaşlarına her altı ayda bir yapılacak olan maaş zam oranının karara bağlanacağı 7. dönem toplu sözleşme görüşmeleriyle ilgili olarak Memur Sen Başkanı Ali Yalçın'dan açıklama geldi.

Meclisten geçen ve en düşük memur maaşının 22 bin lira üzerine çıkmasına imkan tanıyan yasal düzenleme ile ilgili konuşan Yalçın, "Kamu görevlilerine seyyanen 8.077 TL ve emeklilere %25 artışı öngören Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulundan geçti.

Hem Komisyon aşamasında hem de Genel Kurul aşamasında yürütmüş olduğumuz trafikte kamu görevlilerinin beklentilerini ve emeklilerin mağduriyetlerini ısrarla dile getirdik.

Ücret skalasındaki bozukluk, personel sistemi içerisindeki hiyerarşik çarpıklık ve kamuda huzursuzluğa neden olan diğer sorunlar Toplu Sözleşme masasında yine gündemimizde olacaktır." ifadelerini kullandı.

7. toplu sözleşme süreci ile ilgili olarak paylaşım yapan Yalçın, "2024-2025 yıllarını kapsayacak, 4 milyonu bulan memur ve 2 milyonu aşan memur emeklilerinin sorun, talep ve beklentileri için 7. Dönem Toplu Sözleşme süreci 24 Temmuz’da tekliflerin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına teslimi ile başlayacaktır. Toplu Sözleşme Ağustos ayı içinde gerçekleştirilecektir. Kamu İşvereni, fotoğrafı analiz etmeli, sorunu doğru yorumlamalı, hazırlık yapmalı ve toplu sözleşme masasını çözüm masası olarak görmelidir." dedi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum