Memur Sen Başkanı Yalçın,7 Meslek Grubuna Zam İstedi

Memur Sen Başkanı Yalçın,7 Meslek Grubuna Zam İstedi

ÖMK düzenlemesinin meclise gelmesine günler kala, Memur Sen Başkanı Ali Yalçın'dan zam çıkışı geldi.

ÖMK üzerinden yapılacak bir takım değişikliklerin meclise gelmesine kısa bir süre kala, tartışmalar başladı. İlk düzenlemeden kabul edilen ancak Maliyeye takılan bir değişikliklerin iptal edilmesine tepkiler geliyor. Bu tepkileri gösterenlerden birisi de Memur Sen Başkanı Ali Yalçın oldu.

Yalçın, il müdür yardımcılarına, ilçe müdürlerine, şube müdürlerine, eğitim müfettişlerine, araştırmacılar ve eğitim uzmanlarına Öğretmenlik Meslek Kanunu ile, ek özel hizmet tazminatı verilmesini talep etti.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Ali Yalçın'ın mesajı şu şekilde;

#ÖMKBizsizOlmaz diyen il müdür yardımcılarının, ilçe müdürlerinin, şube müdürlerinin, eğitim müfettişlerinin ve yardımcılarının, araştırmacıların ve eğitim uzmanlarının özlük ve mali haklarını kapsamına almayan Öğretmenlik Meslek Kanunu iş huzurunu ve barışını zedelemekte, verimliliği düşürmektedir.

Eğitim yöneticilerinin idari kariyer süreçlerinde gösterdikleri başarıyı göz ardı eden, özlük ve mali haklarında kayıplar yaşatan Öğretmenlik Meslek Kanunu bu haliyle amaç ve hedefleriyle de çelişmektedir.

Eğitim yöneticilerimizin bu durumu görülmeli; ÖMK’da yapılacak düzenleme ile mağduriyetleri giderilmelidir