Memur Sen Başkanı Hükümete Aylık Enflasyonun Maaşlara Yansıtılması Çağrısında Bulundu

Memur Sen Başkanı Hükümete Aylık Enflasyonun Maaşlara Yansıtılması Çağrısında Bulundu

Memur Sen genel başkanı Akın Manga, hükümete aylık enflasyonun maaşlara yansıtılması çağrısında bulundu

Memur maaşlarının son dönemde ki artan enflasyon karşısında günden güne erimesiyle birlikte maaşlara zam çağrıları gelmeye devam ediyor. Son olarak Memur Sen genel başkanı Akın Manga, hükümete aylık enflasyonun maaşlara yansıtılması çağrısında bulundu.

Memur Sen Başkanı Hükümete Aylık Enflasyonun Maaşlara Yansıtılması Çağrısında Bulundu

Konuyla ilgili olarak yazılı açıklama yapan Manga, özellikle okulların açıldığı bu dönemde, ailelerin zorunlu giderlerinin arttığına dikkat çekti. İşlenmemiş gıda ürünlerinin fiyatlarının hızla yükseldiğini ve enflasyonun vatandaşların alım gücünü ciddi şekilde etkilediğini vurguladı.

Manga, tüp gaz ve akaryakıt fiyatlarının sürekli arttığını ve hükümetin bu haksız zamları engelleyemediğini dile getirdi. Ayrıca, sağlıklı beslenmenin önemine değinerek deniz ürünlerinin fiyatlarının yüksekliği nedeniyle tüketilmesinin güçleştiğine dikkat çekti.

Memur-Sen olarak hükümete önerilerde bulunan Manga, tanzim satış mağazaları kurularak yaş sebze ve meyvenin devlet eliyle ithal edilerek tüm ilçelerde halka sunulması gerektiğini söyledi. Ayrıca, tüp gaz, akaryakıt, et ve süt mamullerinde sübvansiyonlar aracılığıyla fiyatların vatandaşların alım gücüne uygun hale getirilmesi gerektiğini vurguladı.

Son olarak Manga, hükümete aylık enflasyonun maaşlara yansıtılması çağrısında bulunarak, devletin temsil ettiği insanları koruması gerektiğini ve halkın sağlıklı yaşayabilmesi için önlemler alınması gerektiğini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.