Memur Sen Başkanı Ali Yalçın'dan memur zammı ve toplu sözleşme açıklaması

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın'dan memur zammı ve toplu sözleşme açıklaması

Toplu sözleşme masasının kurulmasına günler kala Memur Sen Başkanı Ali Yalçın'dan memur zammı ve toplu sözleşme açıklaması geldi. İşte detaylar..

Memur-Sen'in 38. İl Temsilcileri Toplantısı, kamu görevlilerinin 2024-2025 yıllarındaki mali, sosyal ve özlük hakları ile toplu sözleşme sürecini ele almak üzere Konfederasyon Genel Merkezi'nde düzenlendi. Toplantıya Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Yönetim Kurulu üyeleri, bağlı sendikaların genel başkanları ve komisyon başkanları katıldı.

Toplantıda, kamu görevlilerinin talepleri ve Memur-Sen'in toplu sözleşme teklifleri masaya yatırıldı. Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul'un tekliflerini sunmasının ardından, kamu görevlilerinin beklentileri ve çözüm bekleyen konular da görüşüldü.

"Enflasyon ne yazık ki bizim aldığımız oransal zammı kısa bir sürede eritiyor"

Genel Başkan Ali Yalçın, toplantıda yaptığı konuşmada, kamu işvereninin enflasyonu düşürmeye yönelik tedbirleri gerekçe göstererek kamu görevlilerinin beklentilerini göz ardı etmemesi gerektiğini belirtti. Enflasyon baskısı nedeniyle oransal zammın direncinin azaldığını ifade eden Yalçın, oransal zam ve enflasyon farkının yanı sıra refah payını da talep edeceklerini vurguladı. Kamu görevlilerinin ücretlerini ve çalışma koşullarını iyileştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Ali Yalçın'ın konuşmasının ardından, toplu sözleşmeden beklentilerini aktaran il temsilcileri de söz alarak teşkilat ve üyelerin taleplerini dile getirdi. Toplu sözleşmede izlenecek yol haritası ve müzakere stratejisine dair ilgili görüşlerini paylaştılar.

Toplantıda, kamu görevlilerinin mali ve özlük hakları ile çalışma şartlarının iyileştirilmesi adına Memur-Sen'in mücadelesinin en yüksek faydayı sağlamak ve üyelerin memnuniyetini artırmak üzerine odaklanacağı vurgulandı. Memur-Sen, toplu sözleşme masasında kamu görevlilerinin haklarını korumak ve geliştirmek için kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdüreceğini açıkladı.