Memur Sen 7. Dönem Toplu Sözleşme Tekliflerini Görüşüyor

Memur Sen 7. Dönem Toplu Sözleşme Tekliflerini Görüşüyor
Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısında 7. Dönem Toplu Sözleşme tekliflerimizin ve yol haritasının belirlenmesine yönelik saha çalışmalarını masaya yatırdı..

Ağustos ayında hükümet ile memur sendikaları arasında yapılacak olan 7. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde memurların talep edeceği teklifler netleşmeye başlıyor.

Hükümet ile yapılacak 7. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde memurları temsil edecek sendika memur sen çalışmalarına başladı. Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısında 7. Dönem Toplu Sözleşme tekliflerimizin ve yol haritasının belirlenmesine yönelik saha çalışmalarını masaya yatırdı..

Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, 7. Dönem Toplu Sözleşme gündemiyle gerçekleştirildi.

Memur-Sen Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyeleri ve bağlı sendikaların yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısında toplu sözleşme teklifleri ele alındı.

Toplantıda 7. Dönem Toplu Sözleşme’de ortaya konulacak tekliflerin ve yol haritasının belirlenmesine yönelik saha çalışmaları da masaya yatırılırken, enflasyon beklentileri ve ekonomideki gelişmeler özellikle istişare edildi.

Kamu görevlileri arasında uzun süredir merakla beklenen düzenlemeler arasında olan kamu mühendisleri, şefler, teknikerler ve şube müdürleri ile akademisyenler başta olmak üzere pek çok kesimin mağduriyet yaşadığı konular toplantıda görüşülen başlıklar arasında yer aldı.

aliyalcin.jpg

7. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin ele alındığı toplantının ilk bölümünde konuşan Genel Başkan Ali Yalçın, 7.Dönem Toplu Sözleşme'nin kamu görevlilerinin son dönemde yaşadığı mali kayıpların telafisi için bir fırsat olduğunu dile getirerek "Ağustos ayında kamu görevlilerine sunulacak teklif çarşı pazardaki fiyatları, enflasyondaki artışı, kurdaki yükselişi gözeterek bize sunulmalıdır. Kamu görevlilerinin son toplu sözleşmeden bu yana yaşadığı ekonomik kayıpların ürettiği memnuniyetsizlik de göz ardı edilmemelidir” ifadelerini kullandı.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul da genele ilişkin tekliflerin detaylarını anlattığı bir sunum gerçekleştirdi.