Memur Maaşlarına Refah Payı Zammı Açıklaması

Memur Maaşlarına Refah Payı Zammı Açıklaması

Mart ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra memur sendikalarından refah payı zammı açıklaması geldi. Türkiye Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci, maaşlara refah zammının şart olduğunu söyledi.

Mart ayı enflasyon rakamının yüzde 3,16 olarak açıklanmasından sonra, yılın ilk 3 ayında gerçekleşen toplam enflasyon yüzde 15'i aştı. Bu durumda memur maaşlarına enflasyon ek zammı kesinleşti.

Öte yandan enflasyon rakamlarının açıklanmasından hemen sonra, memur sendikalarından refah payı zammı açıklaması geldi. Türkiye Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci, maaşlara refah zammının şart olduğunu söyledi.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Türkiye Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci şu ifadeleri kullandı ;

Memur ve emeklilerimiz önümüzdeki süreçte daha da artacak olan enflasyondan korunmalı, alım güçleri artırılmalıdır. Bunu sağlamak için mutlak surette ilave ek ödeme emekli maaşlarına yansıtılmalı, çalışanlara refah payı verilerek, enflasyon farkının maaşlara aylık olarak ödenmesi yoluna gidilmelidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.