MEB'e DYK güncelleme yazısı

MEB'e DYK güncelleme yazısı

Eğitim Gücü Sen geçtiğimiz günlerde yayımlanan DYK yönergesinin güncellenmesi ve kısıtlanmaların kaldırılması için MEB'e yazılı başvuru yaptı..

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından DYK yönergesinin güncellenmesi ve getirilen kısıtlamalara tepkiler hala sürüyor. Bir çok sendikadan DYK'lara getirilen kısıtlamaların kaldırılması istenirken, Eğitim Gücü Sen geçtiğimiz günlerde yayımlanan DYK yönergesinin güncellenmesi ve kısıtlanmaların kaldırılması için MEB'e yazılı başvuru yaptı..

Sendika tarafından çok sayıda öğretmenin mağduriyet yaşama ihtimaline karşı yeniden düzenleme talebi yapıldı. İşte Eğitim Gücü Sen'in başvuru yazısı:

DYK Takviminin Güncellenmesini Talep Ettik

Emekli maaşlarına uzun bir süredir beklenen zam nihayet gerçekleşiyor. Milyonlarca emeklinin gözü kulağı hafta sonunda gelen habere çevrildi. 2023 yılı içerinde, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine ataması gerçekleşen 45.000 Sözleşmeli Öğretmen ve 5.000 Engelli Öğretmen olmak üzere 50.000 öğretmenimizin göreve başlama tarihleri 01.09.2023 olacak şekilde belirtilmiştir.

Yayınlanan Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu İş Akışı’na göre DYK’da görev almak isteyen öğretmenlerin 24-28 Ağustos 2023 tarihleri arasında başvuruları alınacaktır. Bu durumda ataması yapılan 50.000 öğretmen kurs başvurusunda bulunamayacak ve görev alamayacaktır.

Oluşan mağduriyetin giderilmesi için DYK başvuru takviminin güncellenerek öğretmen başvuru tarihlerinin değiştirilmesi ve ataması gerçekleştirilen 50.000 öğretmenin göreve başlama tarihlerinin öne çekilerek görevlerine erken başlamalarının sağlanması

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.