Hükümetin zam teklifi sonrası Önder Kahveci'den ilk açıklama geldi

Hükümetin zam teklifi sonrası Önder Kahveci'den ilk açıklama geldi

Memur maaşlarına 2024 ve 2025 yılları için yapılan zam teklifi sonrasında, Önder Kahveci'den ilk açıklama geldi..

Ağustos ayı başından bu yana devam eden, toplu sözleşme görüşmelerinde hükümet bugün memur zamları için yeni teklifte bulundu. 2024 yılı için yüzde 15+10, 2025 yılı için ise yüzde 6+5 zam teklifi yapıldı.

Konu ardından Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'den açıklama geldi.

Sayın Kahveci şunları söyledi:

''Kamu İşveren Heyeti yeni teklifini 2024 yılı için %15+10 2025 yılı için %6+5 olarak açıkladı. Büyük bir revizyon gerekli dediğimiz teklif küçük bir makyajla önümüze aynı şekilde konulmuştur. Türkiye Kamu-Sen olarak elbette bu teklifi kabul etmemiz mümkün değildir. Yapılan bu teklif devletin resmi kurumlarının açıkladığı rakamlarla da uyumlu değildir.

İçinde refah payının ayrı bir kalem olarak yer almadığı bir teklif eksik kalmaktadır. Bazı başlıklar altında, "Çalışmalar yapılacak" ifadeleri de yeterli değildir. Çalışma yapmak yerine nihai kararların alındığı bir teklifin masaya getirilmesi gerekmektedir. Takvimin bitmesine henüz zaman var. Yaşanan sıkıntıların dikkate alınmasını ve yeni ve müzakere edilebilir bir teklifle masaya gelinmesi çağrımızı bir kez daha yineliyorum.''

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.