Emekliler için seyyanen zam talebi

Emekliler için seyyanen zam talebi
7.dönem toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde hazırlıklarını tamamlayan memur sen’den emekliler için seyyanen zam talebi geldi.. işte detaylar..

Yetkili sendika memur sen 7.dönem toplu sözleşme görüşmelerine hazırlıklarını tamamladı. Toplu sözleşme masasında memurları temsil edecek ve hükümetle pazarlık yapacak memur sen ‘den emekliler için seyyanen zam talebi geldi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, '8 bin 77 lira seyyanen zammın emekli kamu görevlilerine de yansıtılmasını özellikle ifade ediyor ve istiyoruz' açıklamasında bulundu.

Sendikanın açıklaması şu şekilde;

"Seyyanen zammın emekli kamu görevlilerine de yansıtılmasını istiyoruz"

Emekliler boyutu ile mağduriyetin herkes tarafından bilindiği Cumhur İttifakı'nın ortakları tarafından da görüldüğü gerçeğini bir kez daha hatırlatıyor, 8 bin 77 lira seyyanen zammın emekli kamu görevlilerine de yansıtılmasını özellikle ifade ediyor ve istiyoruz. Mühendis, şube müdürü, müdür yardımcısı, şef gibi birçok ünvandaki kamu personelinin özel hizmet tazminatı ve ek ödemelerinin iyileştirilmesini istiyoruz çünkü kamuda ücret skalasında ciddi çarpıklıklar oluşmuştur. Burada hakkaniyetin sağlanması gerekiyor.