Eğitim Bir Sen'li Olmayan Öğretmenler de Eğitim Bir Sen’e Aidat Ödeyecek

Eğitim Bir Sen'li Olmayan Öğretmenler de Eğitim Bir Sen’e Aidat Ödeyecek

Memur Sen'in 7.dönem toplu sözleşme metninde yer alan madde kabul edilir ise, EBS’li Olmayan Öğretmenler de Eğitim Bir Sen’e Aidat Ödeyecek. İşte detaylar.

Memur Sen'in 7. dönem toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında hükümetten talep edecekleri açıklandı.

Memur Sen dün düzenliği toplantı da, 1 Ağustos tarihinde başlayacak olan toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetten talep edeceklerini duyurdu. Memur Sen'in talepleri arasında yer alan bir madde eğer hükümet tarafından kabul edilirse, EBS’li Olmayan Öğretmenler de Eğitim Bir Sen’e Aidat Ödeyecek.

EBS’li Olmayan Öğretmenler de Eğitim Bir Sen’e Aidat Ödeyecek

İşte o madde ;

MADDE 8 – TOPLU SÖZLEŞMEDEN YARARLANMA VE DAYANIŞMA AİDATI

(1) Yetkili sendika dışındaki sendikalara üye olan kamu görevlileri ile herhangi bir sendikaya üye olmayan kamu görevlileri, toplu sözleşmenin kamu görevlilerinin geneline yönelik bölümünden doğrudan görev yaptıkları kurumun dahil olduğu hizmet koluna ilişkin bölümünden ise ilgili hiz-met kolundaki yetkili sendikaya, hizmet kolu toplu sözleşmesinde ve/veya ilgili mevzuatta belirtilen tutarda/oranda dayanışma aidatı ödemek suretiyle yararlanabilirler.

Buna göre EBS’ye üye olmayanlar toplu sözleşme maddelerinden yararlanabilmek için EBS’ye aidat ödeyecekler.

Kaynak : kamuajans

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

15 Yorum