Eğitim Bir Sen'den sert tepki geldi! ''Bu zam oranlarını hiç kimsenin kabul etmesini beklemesinler''

Eğitim Bir Sen'den sert tepki geldi! ''Bu zam oranlarını hiç kimsenin kabul etmesini beklemesinler''

Kamu işveren heyetinin memurlara maaş zam teklifi sonrasında, eğitim hizmet kolunda yetkili sendika Eğitim Bir Sen'den sert tepki geldi. ''Bu zam oranlarını hiç kimsenin kabul etmesini beklemesinler'' ifadeleri kullanıldı..

Toplu sözleşme görüşmelerinin ikinci toplantısı bugün Kamu İşveren Heyetinin ev sahipliğinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yapıldı.

Toplantıya katılan Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve memur emeklilerine 2024 ve 2025 yılların dair maaş tekliflerini iletti.

Işıkhan'ın memurlara yaptığı 2024 için yüzde 14 + yüzde 9 , 2025 yılı içinde ise yüzde 6 + yüzde 5 maaş zam teklifine ilk tepki eğitim hizmet kolunda yetkili sendika Eğitim Bir Sen'den geldi.

Teklifin ardından toplanan Eğitim Bir Sen heyeti teklife sert tepki gösterdi. Eğitim-Bir-Sen İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Erol Ermiş ''Kamu İşvereni heyetinde yer alanlar bu paralarla geçinmek mümkünse buyursun kendileri geçinsinler'' dedi.

ERMİŞ açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Kamu İşvereni'nin memur ve emekli maaş artışı teklifi belli oldu: 2024'ün ilk 6 ayı için yüzde 14, ikinci 6 ayı için yüzde 9; 2025 yılı ilk 6 ayı için yüzde 6, ikinci 6 ayı için ise yüzde 5".

Zamların yağmur gibi yağdığı bir ortamda bu tekliflerle masaya gelmek, 8 milyonluk kitle ile dalga geçmektir.

Temmuz ayı itibarıyla en düşük memur maaşı 20.400?, en düşük emekli memur maaşı 9.876?. Bu rakamlara yukarıdaki oranları eklediğinizde koskoca bir hiç ediyor!!!

Kamu İşvereni heyetinde yer alanlar bu paralarla geçinmek mümkünse buyursun kendileri geçinsinler!!!

Bu zam oranlarını hiç kimsenin kabul etmesini beklemesinler

sendikabulteni