Eğitim Bir Sen Eylem Başlatıyor

Eğitim Bir Sen Eylem Başlatıyor
MEB'te promosyon çıkmazı devam ederken, maaş promosyon ile ilgili olarak bir ilimizde Eğitim Bir Sen eylem başlatacağını duyurdu.

Bankaların promosyon tutarlarını iyice aşağıya çekmesi sendikaları kızdırdı. Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen, Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki yaklaşık 7.858 eğitim çalışanı için yapılacak olan banka maaş promosyon ihalesi süreci sonrası Elazığ'da bir eylem başlatılacağını duyurdu.

Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen, Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki yaklaşık 7.858 eğitim çalışanı için yapılacak olan banka maaş promosyon ihalesi süreci sonrası Elazığ’da bir eylem başlatılacağını duyurdu.

Elazığ Eğitim Bir Sen ve Memur-Sen tarafından yapılan basın açıklamasında:

“Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki yaklaşık 7.858 eğitim çalışanı için yapılacak olan banka maaş promosyon ihalesi süreci 01.08. 2023 tarihindeki ilk ihale ile başlamıştır. İlk ihalede verilen en yüksek teklif olan 14.255 ₺ kabul edilmemiş ve ihale iptal edilmiştir.

Bunun üzerine 08.08.2023 Salı günü ikinci ihale yapılmış ve teklif 14.300 ₺ ye yükseltilmiştir. İkinci ihalede en yüksek teklif olan 14.300 ₺ yi veren banka ile ihale komisyonu başkanı İl Milli Eğitim Müdürünün görüşmeleri sonucu bu teklif 15.000 ₺ ye yükseltilmiştir. Ihale sürecinde hem ihale komisyonu hem de sendika başkanları sürecin eğitim çalışanlarının lehine sonuçlanması ve beklentileri karşılayacak bir rakamın alınabilmesi için yapılması gereken tüm girişimlerde bulunmuşlardır. Bu amaçla İhale öncesi sendika başkanları banka banka gezerek banka müdürleri ile görüşüp eğitim çalışanlarının beklentilerini dile getirmiş ve ihaleye davet etmişlerdir. Yine aynı bankaların genel müdürlükleri ile görüşülüp sürecin çalışanlar adına olumlu sonuçlanması için gerekli girişimlerde bulunulmuştur. Gelinen noktada süreci şeffaf bir şekilde yürüten değerli İl Milli Eğitim Müdürümüze, ihale komisyonuna ve hep birlikte hareket eden sendika temsilcilerimize teşekkür ediyoruz.” İfadeleri kullanıldı.

gunısıgıgazetesi.net