Asgari Ücrete Ara Zam Gelecek Mi? Temmuz Ayında Zam Yapılacak Mı?

Asgari Ücrete Ara Zam Gelecek Mi? Temmuz Ayında Zam Yapılacak Mı?

Asgari ücrete ara zam gelecek mi? Türk-İş Sendika Başkanı Ergün Atalay asgari ücrete ara zam yaptırmak için fırsat kolladığını dile getirirken, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan konu ile ilgili nasıl bir açıklamada bulundu? Asgari ücret zammının neye göre belirlediğini ve bu süreçte hedeflerinin ne olduğunu açıkladı? Bakanlık olarak asgari ücret zammı ile ilgili pozisyonlarını nasıl dile getirdi? Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılacak mı?

Asgari ücrete ara zam gelecek mi? İşçi Sendikası Türk-İş Başkanı Ergün Atalay asgari ücrete yapılması istenen ara zam hakkında şu yorumu yapmıştı: "Asgari ücrete zam yapılması için fırsat kolluyorum." Bunun üzerine Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da "asgari ücrete zam yapılması gibi bir durum gündemde yok" dedi. Milyonlarca asgari ücretli çalışanın gözü kulağı asgari ücrete ara zam yapılıp yapılmayacağına yöneldi.

Asgari cürete ara zam gelecek mi? 1 Ocak 2024 itibari ile asgari ücret, 700TL'si asgari ücret desteği olacak şekilde 17.002 TL olarak belirlenmişti. Asgari ücretli çalışan pek çok kişi ise Temmuz ayında asgari ücrete ara zam yapılıp yapılmayacağı ile ilgili gelecek haberleri merakla bekliyor. Benzer bir durum işverenler için de geçerli elbette.

Asgari Ücrete Ara Zam Gelecek Mi?

Asgari ücrete ara zam gelecek mi? Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, katıldığı bir televizyon programında bu konuda şu açıklamalarda bulundu: "Asgari ücrete Ocak ayında, Temmuz ayında artış yapılmayacak şekilde bir oranla artış yapıldı. Ekonomi bir denge işidir. Ve bizim bunu gözetmemiz gerekir."

Bakan Işıkhan sözlerine şu şekilde devam etti: "Asgari ücreti belirleyen hükümet değildir. Asgari Ücret Tespit Komisyonu belirler. Biz bakanlık olarak işçi ve içvereni bir masada toplar ve moderatör kurum olarak müzakerelerin yapılmasını sağlarız. Amacımız kalıcı refahı sağlamak. Bunu istihdamdan feragat etmeden büyüyerek sağlamayı hedefliyoruz. Bakanlık olarak işçimizin, memurunuzun ve emeklimizin her zmaan yanındayız."

Asgari ücrete ara zam gelecek mi? Bakan Işıkhan tarafından yapılan açıklamaya bakılacak olursa şu an itibari ile Temmuz ayında yapılacak bir zam gündemde bulunmuyır. Ancak meb hocam olarak biliyoruz ki Temmuz ayına daha 2 ay var. Elbette ki gelişmeler olacaktır. Sürecin yakın takipçisi olmayı sürdüreceğiz.