Ali Yalçın'dan son dakika açıklaması! "Toplu sözleşmede son kavşağa girdik"

Ali Yalçın'dan son dakika açıklaması! "Toplu sözleşmede son kavşağa girdik"

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan son dakika açıklaması geldi. Yalçın, kritik bir zamanda önemli bir toplantı yaptıklarını belirterek, “Toplu sözleşmede son kavşağa girdik" ifadelerini kullandı. İşte detaylar..

Memur Sen ile hükümet arasında yürütülen 2024 ve 2025 yıllarına dair memur maaş zamlarının görüşüldüğü toplu sözleşme masasında son günlere girildi.

En geç salı gününe kadar olumlu yada olumsuz sonuçlanması gereken, toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan son dakika açıklaması geldi.

"Toplu sözleşmede son kavşağa girdik"

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kritik bir zamanda önemli bir toplantı yaptıklarını belirterek, “Toplu sözleşmede son kavşağa girdik. Sizlerin de kamuoyunda takip ettiğiniz gibi bu dönemki toplu sözleşmede 967 talep masada ve böyle bir zeminde müzakere süreci ister istemez uzun sürüyor. Ön müzakere ile müzakere sürecinin birleştiği geleneğin dışına çıkıldığı bir dönem oluyor. Gelinen nokta itibariyle her talebi tek tek masada görüştük. Hizmet kollarında önemli bir aşamaya gelindi. Şu ana kadarki zamanı özellikle son günlerde verimli bir şekilde kullandık. Masa doğal olarak stresli geçiyor” ifadelerini kullandı.

Yalçın, 4688 sayılı yasanın baştan sona ele alınmasına ihtiyaç olduğunu belirterek şunları söyledi: “Önümüzdeki yıl bunu çalışma konusunda prensipte anlaşmış durumdayız. Diğer taleplerimizle ilgili ciddi görüşmelerimiz oldu ve sonuç almak için ısrarımız sürüyor. Biz bu süreçte eylem ve söylemlerimizin dışında diplomasi boyutuyla kritik dokunuşlar yaptık.”

Memur-Sen İl Temsilcilerinin de tek tek söz alarak görüşlerini belirttiği toplantıda; enflasyonist ortamda kamu işvereni tarafından verilen teklif ve bu teklife karşı hizmet kollarındaki kazanımların önemli olduğu görüşü istişare edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.