Sendika Başkanından, Ali Yalçın'ın ''Memurlar ohh çekti'' açıklamasına tepkisi geldi

Sendika Başkanından, Ali Yalçın'ın ''Memurlar ohh çekti'' açıklamasına tepkisi geldi

BASK Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın katıldığı programda, memurların temmuz maaş zammı ile ilgili olarak ''Memurlar ohh çekti'' açıklamasına tepki gösterdi.

Geçtiğimiz akşam TRT Haber kanalında programa katılan Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Temmuz ayında yapılacak zamlarla ilgili ''Memurlar derin bir ohh çekti'' ifadelerini kullanmıştı. Yalçın'ın bu konuşmasından kısa bir süre sonra BASK Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, duruma tepki gösterdi.

Sendika Başkanından, Ali Yalçın'ın ''Memurlar ohh çekti'' açıklamasına tepkisi geldi

Konuyla alakalı BASK Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici açıklama yaptı. ''Memurdan bihaber olanlar onların 22 bin ₺ sözü için derin nefes aldığını düşünebilir ama gerçek öyle değil'' ifadelerini kullandı.

Sayın Öğretici şu ifadelere yer verdi:

''Yoksulluk sınırının 33 bin ₺'yi geçtiği günümüzde hiç bir memur OH deyip rahatlamıyor. Memurdan bihaber olanlar onların 22 bin ₺ sözü için derin nefes aldığını düşünebilir ama gerçek öyle değil. Biz memurun ne durumda olduğunu söyleyelim.

Memur kirasını ödeyemiyor,

Memur İKRAMİYE alamıyor,

Aynı kurumda çalıştığı işçilerden az ücret alıyor,

Alınan artışlar vergi dilimine gidiyor,

Meslek ve unvanlar arasındaki çarpıklıktan kurtulmak istiyor.

En önemlisi insan onuruna yaraşır YOKSULLUK SINIRI üzerinde ücret istiyor...''

Memur maaş zamları önümüzdeki hafta meclise geliyor

Öte yandan en düşük memur maaşının 22 bin lira olması ve diğer memur maaşlarına yapılacak zam oranı ile ilgili yasal düzenlemenin önümüzdeki hafta meclise gelmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum