Alan Değişikliğinde Tüm Hizmet Alanlarında Boş Normlar Açılmalı

Alan Değişikliğinde Tüm Hizmet Alanlarında Boş Normlar Açılmalı

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 alan değişikliği süreci devam ederken, "Alan Değişikliğinde Tüm Hizmet Alanlarında Boş Normlar Açılmalı" talebi geldi.

Alan Değişikliğinde Tüm Hizmet Alanlarında Boş Normlar Açılmalı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, dün yaptığı paylaşımda Alan değişikliği yapılacağının müjdesini verdi. Bakan alan değişikliği için başvurularını 18 aralık tarihinden itibaren alınacağını söyledi.

Alan değişikliği kılavuzunun yayımlanmasıyla birlikte bazı kesimlerden itirazlar geldi. Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici'nin alan değişikliği ile ilgili olarak açıklaması şu şekilde ;

Alan Değişikliğinde Tüm Hizmet Alanlarında Boş Normlar Açılmalıdır

Yayınlanan alan değişikliği duyurusunda alan değiştirmek isteyenlerin sadece 5. ve 6. hizmet alanlarında tercih yapabilecekleri belirtilmiştir. Yıllardır alan değişikliği için bekleyen öğretmenlerin büyük bir bölümü bu nedenle yine alan değiştiremeyecektir.

Her hizmet alanında normu boş olan kadrolar açılarak kendi alanlarına geçmek isteyen öğretmenlerimizin beklentisi karşılanmalıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.