Meyve ve Sebzelerin Tazeliğini Bugüne Kadar Yanlış Korumuşuz! Acı gerçekleri Öğrenince Çok Ama Çok Pişman Olacaksınız

Meyve ve Sebzelerin Tazeliğini Bugüne Kadar Yanlış Korumuşuz! Acı gerçekleri Öğrenince Çok Ama Çok Pişman Olacaksınız

Hayatın koşuşturması içerisinde sebze ve meyvelerin buzdolabında unutularak çöpe atılması söz konusu oluyor.

Bununla birlikte de sebze ve meyvelerin tazeliğini korumak için belli başlı şeylerin yapılması gerekiyor. Dolap içerisinde bekleyen sebze ile meyvelerin birbirlerine sinmesi ile birlikte de çöpe atılması aslında maddi bir zarar olarak geri dönüyor. Sizlere belirteceğimiz yöntemler sayesinde bunların tazeliği ile uzun ömürlü bir şekilde koruyabileceksiniz.

Sebze ve Meyvelerin Uzun Ömürlü Olması!

meyve-ve-sebzelerin-tazeligini-bugune-kadar-yanlis-korumusuz-aci-gercekleri-ogrenince-cok-ama-cok-pisman-olacaksiniz.jpg

Gıda ürünlerinin son günlerde fiyat olarak artması da artık tazeliğini koruyacak hamlelerde bulunmak gerekiyor. Günümüzde artık kimsenin çöpe atacak 1 kuruşu yok! Her ne kadar buzdolabına koyduğumuzu sebze ve meyvelerin çürümesi söz konusu olabilir. Bununla birlikte ilk günkü tadına erişebileceğiniz hamlelerle birlikte uzun ömürlü olarak tüketim yapabilirsiniz.

  • Domatesleri Asla Buzdolabında Saklamayın

Buzdolaplarında ortalama olarak 4 derece de bozulmalar başlayacaktır. Domatesler her zaman oda sıcaklığında daha uzun bir şekilde tazeliğini koruyacaktır. Marketten ya da pazardan aldığınız domatesleri direkt olarak poşetini açın ve odada saklayın. En önemlisi ise sap kısmını üst tarafa getirin. Bu şekilde domatesleri dizdiğinizde çürümeyi geciktireceksiniz.

  • Yeşilliklerin Kuru Bir Şekilde Saklanması

Yeşil yapraklı sebzelerin her zaman kuru bir şekilde saklanması gerekiyor. Islak ve nemli olarak aldığınız takdirde direkt olarak kurulama işlemi yapın. Daha sonrasında buzdolabına koyarak saklayın.