Ellerinizde Bunları Görüyorsanız Hipotiroidiniz Olabilir!

Ellerinizde Bunları Görüyorsanız Hipotiroidiniz Olabilir!

Ellerinizde Bunları Görüyorsanız Hipotiroidiniz Olabilir! Tırnaklarımız (ve ayrıca ayak tırnaklarımız da) sağlığımız hakkında çok şey söyler.

Ellerinizde Bunları Görüyorsanız Hipotiroidiniz Olabilir!

Tırnaklarımız (ve ayrıca ayak tırnaklarımız da) sağlığımız hakkında çok şey söyler. Alunula (Lunula'nın yokluğu, tırnak yatağının küçük beyaz ayları), Onychorrhexis ( tırnaklarda uzunlamasına çıkıntı), Sweetheart's Lines (tırnak plağında enine oluklar veya çöküntüler), Koilonychia (tırnak şeklindeki kaşık şeklindeki tırnak tabakları), Onikoliz (tırnağın tırnak yatağından ayrılması), Pterygium Unguis (tırnak kıvrımının incelmesi de dahil) kütikülün tırnak plağı üzerine dağılması gibi), Onikomikoz (tırnağın mantar enfeksiyonu), Sarı Ayak Tırnağı Bozukluğu, kırılganlık, yavaş hareket eden gelişme ve ayrıca kalınlaşma.Başlangıçta Dr. Peter Osborne'un müşterilerinin tırnaklarında belirttiği aşağıdaki olağan hipotiroidizm semptomlarını tanımlamasını dinledim ve bu benim aklımı başımdan aldı. Azaltılmış tiroidin tırnaklarımızı nasıl etkileyebileceğini öğrenmek için araştırmalar yaptım ve kitaplar okudum. Ne oluyor be dedim! Vücudumuzun bir kısmı bile hipotiroidizm açısından risksiz değildir.

Hipotiroidiniz var mı? Ellerinize bakın

Yazar Dr. Peter OsborneTiroid sorunlarının belirtileri genellikle ellerde ve parmaklarda görülür. Tırnak yataklarında ve ayrıca parmak tırnaklarında son derece olağan bazı fiziksel düzensizlikler olabilir. Elinizde bu tür aramalar varsa ve aynı şekilde yorgunluk, saç dökülmesi (özellikle yan kaşlarda incelme), cinsel istekte azalma, cilt kuruluğu ve açıklanamayan kilo alma gibi şikayetleriniz varsa, doktorunuzu ziyaret edin. tiroid incelendi. Hipotiroidizm nedeniyle tedavi görüyorsanız ve ayrıca bu belirti ve semptomlara sahipseniz, durumunuz için iyi davranılmadığınızın bir işareti olması durumunda lütfen tıp uzmanınıza da görünün.

Paronişi ve Hipotiroidizm

Aşağıda, daha önce hipotiroid rahatsızlığı olan bir kişinin klasik parmak tırnaklarının harika bir görüntüsü var. Şu anda aşağıda görebileceğimiz çeşitli zamansız şeyler var.

Hipotiroid Parmak tırnakları

İlki tırnak etlerinin etrafında. Gerçekten engebeli ve ayrıca sert kenarları görebilirsiniz. Aşağıda her iki tarafta da görüyorsunuz. Bunun resmi adı Paronychia'dır ve hipotiroidizmin gerçekten ticari bir işaretidir ve düşük tiroid problemini gösterir. Beslenme açısından bu tür bir işaret, çoğu zaman ek olarak bir protein eksikliğiyle bağlantılıdır. Dikkat çekici bir şekilde, amino asitlerin (amino asitler proteinin temelidir) tiroid işlevine yardımcı olmaktan sorumlu ana formları arasında Tirozin bulunur. Çoğu zaman sağlıklı bir protein eksikliği ve özellikle de Tirozin eksikliğini düşük tiroid seviyesine sahip hastalarda göreceğiz ve bu kesinlikle Paronişi adı verilen bu şekilde görünen tırnak etlerinde ortaya çıkacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.