Üniversite 278 Devlet Memuru Alımı Yapacak!

Üniversite 278 Devlet Memuru Alımı Yapacak!

Resmi Gazete'de yayımlanan alım ilanına göre İstanbul Üniversitesi-cerrahpaşa Rektörlüğü bünyesine farklı mesleklerden 278 devlet memuru alımı yapacak. İşte detaylar..

Üniversite 278 Devlet Memuru Alımı Yapacak!

Üniversitelerden memur alım haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak Resmi Gazete 'de yayımlanan alım ilanına göre stanbul Üniversitesi-cerrahpaşa Rektörlüğü bünyesine farklı mesleklerden 278 devlet memuru alımı yapacak.

Kadro dağılımı ;

Destek Personeli - 102 Kişi

Hemşire - 34 Kişi

Psikolog - 1 Kişi

Diğer Sağlık Personeli - 2 Kişi

Sağlık Fizikçisi - 2 Kişi

Fizyoterapist - 2 Kişi

Biyolog - 2 Kişi

Büro Personeli - 7 Kişi

Teknisyen - 14 Kişi

Tekniker - 57 Kişi

mühendis - 5 Kişi

Başvurular online olacak

Adaylar başvurularını 12 Aralık 2023 tarihine kadar https://personelbasvuru.iuc.edu.tr internet adresi üzerinden kayıt oluşturularak online olarak yapabileceklerdir.

Başvuru şartları neler?

1-Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

2-Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.

3-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4- “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu olmamak.

5-5917 sayılı Kanunun 47. maddesi’nin 5. fıkrası (A) 2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

6- Belirtilen öğrenim düzeylerinin birinden mezun olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.

7- Adayların ilgili 2022 KPSS (B) grubu puan türüne sahip olması gerekmektedir. Ortaöğretim Mezunları için 2022 KPSS-P94, Ön Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P93, Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P3 puan türü esas alınacaktır.

8-Hali hazırda İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa personeli olmamak.

9-Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek ve engel durumu bulunmamak.

10- Erkek adaylar için Askerlikle ilişiği bulunmamak

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.