Tübitak personel alımı ilanı: 195 proje personeli alınacak! Son başvuru 24 Nisan

Tübitak personel alımı ilanı: 195 proje personeli alınacak! Son başvuru 24 Nisan

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), personel ihtiyacını karşılamak için 195 kişilik kadroya personel alımı yapacak. Başvuruların son tarihi, 24 Nisan 2023 olarak belirlenmiştir..

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığı, çeşitli alanlarda çalışacak Proje Personeli için iş ilanı yayınlamıştır. Adaylar, ilgili pozisyonlar için başvurularını 24 Nisan 2023 tarihine kadar tamamlayabilirler. TÜBİTAK, proje personeli olarak çalışacak araştırmacı, teknik ve destek personeli, AR-GE teknisyeni ve usta gibi çeşitli pozisyonlar için istihdam sağlayacaktır. Adaylar, ilan edilen pozisyonlar için gerekli niteliklere sahip olmaları ve başvuru şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Başvurular, TÜBİTAK insan kaynakları birimi tarafından belirtilen formata uygun şekilde yapılmalıdır. Başvuruda bulunan adayların, ilgili pozisyonlar için gerekli olan tecrübeleri, eğitimleri ve sertifikaları belgelemeleri gerekmektedir. Ayrıca adayların, başvuru sürecinde istenilen diğer belgeleri de tam ve eksiksiz bir şekilde hazırlamaları gerekmektedir.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

tubitak-personel-alimi-ilani-195-proje-personeli-alinacak-son-basvuru-24-nisan (2)

TÜBİTAK, 3 Nisan 2023 tarihli yeni ilanıyla SAGE ve TÜSSİDE birimlerinde görevlendirilmek üzere toplam 195 personel alımı yapacağını duyurmuştur. Alımlar, "Araştırmacı, Teknik ve Destek Personeli, Ar-Ge Teknisyeni ve Usta" kadrolarında gerçekleştirilecektir. TÜBİTAK SAGE tarafından açılan kadrolar, 132 Araştırmacı, 3 Teknik ve Destek Personeli, 38 Ar-Ge Teknisyeni ve 10 Usta olarak belirlenmiştir. TÜBİTAK TÜSSİDE tarafından açılan kadrolar ise 12 Araştırmacı olarak belirlenmiştir. TÜBİTAK, bilim ve teknoloji alanlarında başarılı çalışmalar gerçekleştirmek amacıyla nitelikli ve donanımlı personellerle çalışmaktadır. Bu nedenle, TÜBİTAK bünyesinde görev yapmak isteyen adayların, ilan edilen pozisyonlar için belirlenen şartları eksiksiz olarak taşımaları gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

TÜBİTAK personel alımı başvuruları, resmi gazete ilanının yayımlanmasıyla birlikte başlamıştır. Başvurular sadece online olarak yapılacaktır ve KPSS puanı şartı aranmamaktadır. Alımlar, lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar arasından yapılacaktır. Başvuru yapacak adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, görevlerini yapmalarına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmaması ve güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almaları gerekmektedir. Ayrıca, erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya askerlik ile ilgisi olmamak gibi şartlar da aranmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.