Sürekli Açık İş İlanı! Acemiye 20 Bin TL Tecrübeliye 50 Bin TL Maaş

Sürekli Açık İş İlanı! Acemiye 20 Bin TL Tecrübeliye 50 Bin TL Maaş

Şimdiye kadar görülmemiş bir iş fırsatı. Çalışan arıyorlar bulamıyorlar. Acemiye bile 20 bin TL maaş

İş bulmanın kolay olduğu üstelik ekonomik getirisi de yüksek olan fakat çok tercih edilmeyen mesleklerin içinde yer alan mermercilik bulunmaktadır. Konya’da aylık 50 bin liraya ve 20 bin liraya ise çalışacak çırak bulunamıyor.

Pek çok meslek grubunda olduğu gibi genç kesim mermerciliğe tozlu ve ağır iş olmasından dolayı çalışmak istemiyorlar. Bundan dolayı da mermercilik işi 50 bin liraya usta ve 20 bin liraya çalışacak çırak bulunmuyor. Genç kesimin mermer işinin toz ve ağır bir iş olmasından dolayı çalışmayı tercih etmediğini belirten iş sahipleri, gelecek zamanlarda daha fazla bu konuda sıkıntı çekmemek için çözüm bulmaya çalışıyorlar.

Çok Kazancı Olan Bir Meslek

Mermer işi geceleri parlak olan ve para kazanma açısından en kazançlı meslek gurubundan birisi olduğunu söyleyen Halit Tanır, “Bu sektör ağır ve tozlu bir iş olduğundan dolayı kimse tercih etmiyor. Bundan dolayı da biz çok sıkıntı çekiyoruz. Bizden sonra bu iş dalında usta yetişmez. Ayrıca gençler tercih etmiyor herkes hazır iş peşinde. Markette çalışayım tezgahtarlık yapıyım gibi temiz işleri istiyorlar. Gençlerin hepsi şuan üniversite mezunu fakat mağazalarda satış danışmanlığı yapıyor. Fakat mermer işine gelen yok. Mermerinde Üniversitesi yok. En kazançlı ve geleceği de oldukça parlak meslek. Her zamanda iş oluyor” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.