Samsun Büyükşehir Belediyesi memur alımı: 50 zabıta memuru 40 itfaiye eri alınacak! Başvuru şartları neler?

Samsun Büyükşehir Belediyesi memur alımı: 50 zabıta memuru 40 itfaiye eri alınacak! Başvuru şartları neler?

Samsun Büyükşehir Belediyesi, zabıta hizmetleri için 50 zabıta memuru ve itfaiye hizmetleri için 40 itfaiye eri alımı yapıyor. Başvurular, ilanın Resmi Gazete'de yayımlandığı tarihten itibaren 30 gün içinde (28 Nisan 2023 tarihi mesai bitimine kadar

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı, hizmet kalitesini arttırmak amacıyla personel alımına devam ediyor. Bu kapsamda, 50 adet zabıta memuru ve 40 adet itfaiye eri alınacaktır. Alınacak personeller, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesi uyarınca sözleşmeli olarak istihdam edilecektir. Adayların, ilan edilen pozisyonlar için belirlenen genel ve özel şartları taşımaları gerekmektedir. Başvuru yapacak adaylar arasından yapılacak olan değerlendirme, KPSS puanlarına göre yapılacaktır. Eşitlik halinde mezuniyet tarihi önce olan adaya öncelik verilecektir.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında Belediye Zabıta Yönetmeliği ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak açıktan atama yoluyla memur alımı yapacaktır. Alınacak memurların unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımaları gerekmektedir. Toplam 50 zabıta memuru ve 40 itfaiye eri alımı yapılacaktır. Son başvuru tarihi 28 Nisan 2023'tür.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

samsun-buyuksehir-belediyesi-memur-alimi-50-zabita-memuru-40-itfaiye-eri-alinacak-basvuru-sartl

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak olan zabıta memuru ve itfaiye eri alımları için, aşağıdaki şartlar aranmaktadır:

a. Mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

b. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak.

c. Boy ve kilo ölçülerine uygun olmak. Zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuracak adaylar için en az 1.67 metre boyunda olmak (erkekler için) ve en az 1.60 metre boyunda olmak (kadınlar için) gerekmektedir. Ayrıca, kilo ile boy orantılı olmalıdır.

d. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e. İtfaiye eri kadrosuna başvuracak adayların sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobilerinin olmaması gerekmektedir. İtfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları önemlidir.

f. 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekmektedir.

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ NASIL OLACAK?

Adaylar, başvuru sürecini tamamlamak istenen belgeleri 24 Nisan 2023 ile 28 Nisan 2023 tarihleri arasında mesai günlerinde sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri Denizevleri Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No:27 Atakum/Samsun adresine şahsen müracaat edeceklerdir. Başvurular sadece şahsen kabul edilecektir. Posta veya e-posta yoluyla yapılan başvurular, nitelikleri uygun olmadığı durumlarda yapılan eksik bilgi ve belgelerle değerlendirmeye alınmayacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.