Sağlık Bakanlığı’ndan 10 bin 900 kişi için kura çekimi tarihi ne zaman? Kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı’ndan 10 bin 900 kişi için kura çekimi tarihi ne zaman? Kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından 10 bin 900 işçi alımı yapılacağı duyurulmuştu. Başvurularının tamamlayan adaylar Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekiminin ne zaman yapılacağı merak ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başvurularının İŞKUR sistemi üzerinden gerçekleştiren adaylar için kura çekim tarihini duyurdu. Sağlık bakanlığı tarafından gerçekleşen 10 bin 900 işçi alımı kurası ne zaman çekilecek? Kura sonuçları ne zaman yayınlanacak? Detaylar haberimizin devamında sizlerle..

Sağlık bakanlığı işçi alım kurası ne zaman gerçekleşecek?

Sağlık Bakanlığı tarafından 10 bin 900 işçi alımı yapılacağı duyurulmuştu. Söz konusu duyuru ile birlikte binlerce kişi Sağlık Bakanlığı bünyesine katılmak için iş başvurusunda bulundu. 10 bin 900 işçi alımı başvuruları İŞKUR aracılığıyla gerçekleşti. İŞKUR aracılığıyla iş alım başvurularını tamamlayan adaylar kura tarihi ile ilgili yetkilerden gelecek açıklamayı heyecanla beklemekte. Binlerce aday kura çekimi tarihinin ne zaman açıklanacağını merakla beklerken yetilerden konu ile açıklama geldi.

10 bin 900 işçi alımı ile ilgili başvurularını İŞKUR tarafından tamamlanmış olan adaylar için kura çekim tarihi belli oldu. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre kura çekiminin 25-26 Nisan arasında gerçekleştirileceği bildirildi. Söz konusu işçi alım kurası Bakanlık aracılığıyla Noter huzurunda gerçekleşeceğine dair açıklama yapıldı.

Sağlık bakanlığı işçi alım kadrosu ve branşlar neler?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı ile ilgili kadro ve branş dağılım listesi şu şekilde;

Sağlık bakanlığı bünyesine, 4.958 Temizlik görevlisi alımı yapılacak. 3.386 Güvenlik görevlisi (silahsız) ve 747 Klinik destek elemanı (hastane) ile birlikte 520 Hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi alınacağı bildirildi. Ayrıca 279 Elektrikçi, 195 İnşaat boyacısı, 130 Marangoz, 277 Isıtma ve sıhhi tesisatçı, 258 Bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elamanı ile birlikte 150 biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı alımı yapılacağı bakanlık tarafından bildirildi.

Söz konusu alımlar için kura çekilişi tarihi illerin trafik koduna göre sıralı şekilde gerçekleşeceği bildirilirken, kura çekiminin her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacağı konusunda açıklama yapıldı. Kura sonuçları açıklanması ile birlikte aşağıdaki sorgulama ekranına giriş yapabilirsiniz.

https://iscisonuc.saglik.gov.tr/

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.