Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 kişi personel olarak alacak! KPSS puanları olanlar için ilan açıldı!

Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 kişi personel olarak alacak! KPSS puanları olanlar için ilan açıldı!

Sağlık Bakanlığı yeni açıklamalarında sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmış olduğu açıklama 2023 yılında 42 bin 500 Sözleşmeli Sağlık Personeli ve Sürekli İşçi alımı gerçekleştireceğini

Sağlık Bakanlığı ikinci alım başvuru tarih ve şartlarını açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kişisel sosyal medya hesabı üzerinden 42 bin 500 personel alınacağını açıkladı. Ayrıca Bakan Koca yaptığı açıklamanın devamında alım süreçlerinin başlatılması adına, başvuru kılavuzlarının İŞKUR üzerine ve tercih kılavuzunun hazırlanması için ÖSYM’ye gönderildiğini de ifade etti. ÖSYM’nin yayınlanacağı başvuru kılavuzu doğrultusunda tercihler yapılacak. Bununla birlikte alım yapılacak kadro ve branşları da detaylı olarak paylaştı.

31 Bin 600 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

Sağlık Bakanı Koca 21 Mart 2023 tarihindeki yapmış olduğu duyuruya göre belirlenen KPSS puanı ile 6.069 hemşire, 1.530 ebe, 1.494 sağlık lisansiyeri, 798 sağlık teknisyeni ve de 21.709 sağlık teknikeri olmak üzere, toplamda 31.600 sözleşmeli sağlık personelinin alınacağını belirtti.

31 bin 600 personel alımı için detaylı kontenjan dağılımı

Sağlık Bakanlığı personel alımları " Lise, Ön Lisans ve Lisans " düzeyinden mezun adaylar içinden gerçekleştirilecek. Buna göre:

· 6.069 Hemşire Lise-Lisans Mezunu

· 1.530 Ebe Lisans mezunu

· 1.494 Sağlık Lisansiyeri

· 798 Sağlık Teknisyen Lise Mezunu

· 21.709 Sağlık Teknikeri Ön Lisans Mezunu

Alım yapılacak diğer kontenjanlar şu şekildedir: Biyolog, Çocuk Gelişimcisi, Dil ve Konuşma Terapisti, Ebe, Fizyoterapist, Hemşire, İş ve Uğraşı Terapisti, Odyolog, Perfüzyonist, Psikolog, Sağlık Fizikçisi, Sosyal Çalışmacı.

Sağlık teknisyen alımı kontenjanları şu şekildedir: Anestezi Teknisyeni, Çevre Sağlığı, İlk ve Acil Yardım Teknisyeni, Laboratuvar, Röntgen teknisyeni.

Başvuru için hangi şartlar aranacak?

Tercih kılavuzuna başvuru alımı sadece şartları taşıyan adaylardan tarafından alınacak. Bu kapsamdaki adaylarda aranacak şartlar; T.C vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, herhangi bir sağlık sorunu olmamak, güvenlik ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.