Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı 2024 İçin 170 Sözleşmeli İşçi Alımı Yapılacak

Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı 2024 İçin 170 Sözleşmeli İşçi Alımı Yapılacak

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı 2024 yılında 170 sözleşmeli işçi farklı konumlara istihdam edilecek. Kadrolar farklı kontenjanlarda ve farklı alanlarda açılmış durumda. Bunun için başvuru tarihleri ne zaman olacak? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak? KPSS şartı aranacak mı? Başvuru şartları neler? Tarım Ve Orman Bakanlığı bünyesinde bulunan Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı ile ilgili bilinmesi gerekenler neler?

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı 2024 içerisinde gerçekleşecek. Güvenlik görevlisi ve şoför gibi farklı alanlarda, en az Lise mezunu işçi alımı hangi şartlarla gerçekleştirilecek? Tarım Ve Orman Bakanlığı konu ile ilgili hangi detayları paylaştı?

orman-genel-mudurlugu-personel-alimi-2024.jpg

Tarım Ve Orman Bakanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Orman Genel müdürlüğü, yayınladığı bir ilan ile 170 sözleşmeli personel alacağı bilgisini paylaştı. Nitelikli işçi alımı başvuruları Kariyer Kapısı üzerinden yapılabilecek.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı 2024 yılında 170 sözleşmeli personel alımını farklı kadrolar için gerçekleştirecek. Bu kadrolar arasında şoför, güvenlik görevlisi, avukat, mühendis, tekniker, büro personeli, orman muhafaza memuru... gibi farklı meslek grupları yer alacak.

İstihdam edilecek 170 sözleşmeli personel için başvuru tarihleri: 16 - 26 Nisan 2024 aralığında olacak. Orman muhafaza memuru ve mühendis alımı için başvurular ise 29 Nisan - 9 Mayıs 2024 tarihleri arasında alınacak.

Peki Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları nasıl yapılır? Başvurular e-Devlet üzerinden Orman Genel Müdürlüğü Kariyer Kapısı - kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden e-Devlet şifresi ile yapılabilecek.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı için başvuruda bulunacak adayların sağlaması gereken şartlar şu şekildedir:

• 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

• Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2022 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu puan şartı mevcut olup; lisans mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP3, ön lisans mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP93, ortaöğretim mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

• Adaylar başvuru tarihinin son günü itibariyle genel ve özel şartlarda belirtilen şartların tamamını sağlıyor olması gerekmekte olup ilanda belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların "Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile" sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

• 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ekte yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
13 Yorum